تولید و توزیع مرغ هوشمند می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: راه‌اندازی سامانه ستکاوا با هدف نظارت و پایش هوشمند بر شبکه تولید و توزیع مرغ گرم و قطع دست دلالان بازار مرغ است.
 
سود بازرگانی واردات گوشت تا پایان سال صفر شد
گمرک ایران در ابلاغیه فوری از اعمال سود بازرگانی صفر درصدی واردات گوشت تا پایان سال خبر داد.
 
آماده‌سازی برای پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان از سوی سازمان دامپزشکی
رییس سازمان دامپزشکی کشور از آماده‌سازی و تقویت راهکارهای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.
 
یک کشتی حامل کنجاله سویا در بندرامام در حال تخلیه و بارگیری است
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از تخلیه و بارگیری یک کشتی دیگر حامل نهاده‌ دامی در بندر امام (ره) خبر داد و گفت: روند واردات نهاده‌های دامی از طریق بندر امام به کشور ادامه دارد.
 
لغو ممنوعیت صادرات تخم مرغ و جوجه یک روزه
ممنوعیت صادرات کالاهای کاغذ و کارتن بسته بندی، فیلم BOPP و BOPET، تخم مرغ خوراکی و غیر خوراکی، جوجه یک روزه، پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم، نخ ابریشم، پشم خام و نخ و الیاف پشمی، با ابلاغ گمرک لغو شد.
 
طرح آمارگیری از دامداری‌های استان اردبیل آغاز شد
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از آغاز طرح آمارگیری از دامداری‌های این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
 
پیش بینی تداوم ثبات قیمت مرغ در بازار
4 اقدام انجام شده تا وضعیت بازار مرغ با ثبات شود و پیش‌بینی شده است تا پایان سال علاوه بر تامین نیاز داخل کشور و رسیدن به پایداری در بازار، ذخایر استراتژیک هم از محل تولید داخل انجام شود.
 
کشور در پرورش جوجه و صنعت مرغ تا پایان سال خودکفا می‌شود
محمدعلی نیکبخت ظهر سه شنبه در ابتدای دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این وزارتخانه برای تثبیت بازار اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع موجود این است که وزارت جهاد کشاورزی با سفره مردم سر و کار دارد. چیزی که امروز در محور امور است، افزایش بهره‌وری در تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی است.
 
استان گلستان رتبه نخست تولید گوشت گرم در کشور
مدیرکل جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: این استان برای نخستین بار در تاریخ تولید مرغ کشور امسال توانست رتبه نخست در تولید گوشت گرم آماده طبخ در کشوررا از آن خود کند. محمد برزعلی ظهر امروز در نشست مسئولان جهاد کشاورزی استان با مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: استان گلستان برای نخستین بار در تاریخ تولید مرغ کشور امسال توانست رتبه اول در تولید گوشت گرم آماده طبخ در کشور را از آن خود کند.
 
تولید تخم‌مرغ در آبان افزایش می‌یابد
ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۵ تا ۴۶ هزارتومان است که کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود. او با بیان اینکه صادرات تخم مرغ در ۲ تا ۳ هفته گذشته متوقف بود، افزود: از امروز مجوز محدود صادرات را دادند.
 
ممنوعیت صادرات تخم مرغ لغو شد
طی نامه‌ای از سوی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ممنوعیت صادرات تخم مرغ رفع شد. محمد مرادی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن عنوان کرد: ممنوعیت صادرات تخم مرغ رفع شده اما اتحادیه فعلاً برنامه‌ای برای صادرات ندارد.
 
قیمت واقعی مرغ اعلام شد
دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به افزایش حجم جوجه ریزی در ماه های اخیر، کمبودی در عرضه مرغ نداریم.
 
انتصاب مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام
محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در حکمی، "حسین شیرزاد" را به سمت عضو موظف هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام منصوب کرد.
 
رئیس جدید سازمان دامپزشکی کشور منصوب شد
محمدعلی نیکبخت در حکمی مجتبی نوروزی را به سمت ریاست سازمان دامپزشکی کشور منصوب کرد.
 
سقف قیمت ارزی واردات کالاهای اساسی تعیین شد
قیمت‌ ارزی واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های بخش کشاورزی منتهی به ابتدای مهر ماه ۱۴۰۲ تعیین شد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان منصوب شد
رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با حکم وزیر جهاد کشاورزی منصوب شد.
 
درخواست قیمت جدید تخم مرغ از دولت
رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن با اعلام اینکه قیمت مصوب تخم مرغ الان کیلویی ۴۷۳۰۰ تومان است، گفت: از وزارت جهاد کشاورزی درخواست اصلاح قیمت تخم مرغ درب واحد‌های تولیدی به نرخ ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان را ارایه داده‌ایم. به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا کاشانی درباره وضعیت تولید و بازار تخم‌مرغ و شرایط تولیدکنندگان، افزود: اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحد‌های تولیدی بین 44 تا 45 هزار تومان یعنی 2 تا 3 هزار و 300 تومان زیر قیمت مصوب به فروش می‌رسد.
 
ارسال اولین محموله گوشت گرم گوسفندی از کنیا به ایران
سفیر ایران در کنیا گفت: اولین محموله گوشت گرم گوسفندی از این کشور آفریقایی به ایران ارسال شده است .
 
اطلاعیه برون‌سپاری تامین نهاده کنجاله سویا
در راستای تحقق شفاف‌سازی، افزایش رقابت‌پذیری و تقویت نقش‌آفرینی تشکل‌ها و بخش خصوصی در فرایند تامین نهاده مورد نیاز صنعت دام و طیور، وزارت جهادکشاورزی در نظر دارد با تسهیل‌گری‏، تامین بخشی از نهاده‌ را از طریق شرکت‌های وارد کننده با تاکید بر شرایط ذیل اجرایی کند.
 
۵ کشتی سویا در آستانه ورود به کشور
سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، کنجاله سویا تا پایان سال تامین شده است و تا چند ماه آینده به اندازه نیاز کل کشور در سامانه بازارگاه عرضه می‌شود.
 
پهلوگیری دو کشتی حامل بیش از ۱۴۰ هزار تن نهاده دامی در لنگرگاه بندرامام
خوزستان مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری دو فروند کشتی اقیانوس پیما حامل بیش از ۱۴۰ هزار تن نهاده دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
 
کیفیت کنجاله سویای استحصالی مطلوب و مورد تایید نیست
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای بهینه‌سازی مصرف نهاده‌ها براساس کیفیت و عیار ماده مغذی به ویژه پروتئین خبر داد.
 
روایتی از تخلف در واردات ۴ میلیارد دلاری گوشت قرمز در دولت قبل
رئیس نظام دامپزشکی استان تهران گفت: در انتهای دولت قبل حدود ۴میلیارد دلار برای واردات گوشت قرمز اختصاص یافت اما برخی وارد کنندگان ارز دولتی برای واردات گوساله نر یک ساله دریافت کردند اما گاو ماده ۷ تا ۸ ساله که کیفیت کمتری دارند به کشور وارد کردند.
 
تولید ۳۴۰۰ تن گوشت مرغ در استان بوشهر
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان خبر داد و گفت: تولید ماهانه بیش از ۳۴۰۰ تن گوشت مرغ در استان سبب کاهش قیمت آن در بازار شده است.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوری تغییر کرد
با حکم وزیر جهاد کشاورزی، محمدابراهیم حسن‌نژاد به عنوان معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی معرفی و جایگزین دماوندی نژاد شد.
 
مجوز افزایش ۳۰ درصدی جوجه ریزی صادر شد
وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به واحد‌های مرغ گوشتی، مجوز افزایش ۳۰ درصدی جوجه ریزی بالاتر از ظرفیت پروانه بهره برداری را صادر کرد.
 
کدام کالاهای اساسی ارز می‌گیرند؟
ششمین مرحله نظر دستگاه، ارسالی وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی برای تخصیص ارز به کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی منتشر شد.
 
دامداران خراسان جنوبی پروانه چرای دام را تمدید کنند
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: دامدارانی که در طرح مرتع‌داری شرکت کردند و قراردادشان تمام شده است باید نسبت به تمدید آن اقدام کنند.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com