مرغداران ۵ ماه با ضرر تولید کردند
مدیر عامل سابق اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: در مقطعی مرغداران در مدت ۵ ماه ۱۵ هزار تومان ضرر کردند و برخی تعطیل شدند. اکنون در صورتی که مرغداران ۱۰ هزار تومان بالاتر از قیمت دستوری مرغ بفروشند ضرر آنها جبران نمی‌شود.
 
هفته آینده با مازاد تولید مرغ مواجه می‌شویم
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا هفته‌های آینده به‌طور قطع با مازاد تولید مرغ در کشور مواجه خواهیم بود و آماده جمع‌آوری و ذخیره‌‌سازی هستیم.
 
فیلم وبینار میسکر در فناوری ساخت خوراک-دکتر مجتبی زاغری-دکتر لیلا لطفی
سخنرانان : دکتر مجتبی زاغری - دکتر لیلا لطفی / تاریخ اجرا : 6 مرداد 1401 / مجری : مینا طیور و ITPNews / محل اجرا : سالن آموزش کارخانه مینا طیور / مدت اجرا : 03:32:56
 
عرضه مرغ در تهران افزایش یافت
مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد گفت: با توجه به افزایش عرضه مرغ در تهران، بازار به آرامش رسیده است.
 
۴۰۰ میلیارد تومان برای مدرن سازی و احیای مرغ لاین هزینه شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اقدامات ۸ گانه برای احیای مرغ لاین آرین در بابل‌کنار را تشریح کرد و گفت: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای آن هزینه شده است.
 
ورود مرغ گرم به استان تهران 4 برابر شد
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش 4 برابری ورود مرغ گرم به استان تهران نسبت به ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر توزیع مرغ در میدان بهمن تهران کمتر از قیمت مصوب انجام می‌شود.
 
خودکفایی در تامین نهاده‌های دام و طیور از عوامل اصلی امنیت غذایی
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: خودکفایی کشور در تامین نهاده‌های دام و طیور از متغیرهای عمده در دستیابی به امنیت غذایی کشور است.
 
چرا مرغ گران شد؟
صنعت طیور یکی از مهم‌ترین زیربخش‌های اقتصاد کشاورزی را در ایران تشکیل می‌دهد که ارزش تولیدات سالانه آن به حدود ۱۰میلیارد دلار بالغ می‌شود. این صنعت سالانه حدود ۲میلیون و ۶۵۰هزار تن گوشت مرغ با ارزشی در حدود ۶میلیارد دلار تولید می‌کند که از این حیث در میان ۲۰محصول نخست بخش کشاورزی ایران، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
 
هشدار وزارت کشاورزی به مرغداران: اگر ‌مرغ ‌با قیمت مصوب توزیع نشو‌د قطعاً وارد می‌کنیم
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به واردات مرغ از ترکیه گفت: زمانی که سفره مردم در حال جمع شدن باشد هرکاری امکان باشد انجام می دهیم، وقتی کاهش مرغ وجود داشته باشد و مرغدار مرغ را با قیمت مصوب توزیع نمی‌کند قطعا مرغ از ترکیه وارد می‌کنیم.
 
ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ به روند تولید آسیب می‌زند
مدیرعامل تعاونی مرغ تخمگذار قم با انتقاد از دستور ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ، این اقدام را موجب آسیب دیدن تولید کنندگان برشمرد و از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در این خصوص تجدید نظر کند.
 
اصلاح قیمت تخم‌مرغ راهکاری برای پایداری تولید است
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه اگر تولید اقتصادی نباشد، تولیدکنندگان از چرخه تولید خارج می‌شوند و با کاهش تولید مواجه خواهیم شد، گفت: با توجه به نرخ تورم و افزایش هزینه‌های تمام‌شده تولید، چاره‌ای جز اصلاح قیمت تخم‌مرغ برای پایداری تولید نداشتیم.
 
تولید ماهانه گوشت مرغ به ۲۲۰ هزارتن می رسد
دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت:برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی خرداد به ۱۲۰ میلیون قطعه برسد که براین اساس ۲۲۰ هزارتن گوشت مرغ تولید می شود.
 
عرضه تخم‌ مرغ ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گفت: تخم مرغ گران نشده بلکه قیمت آن واقعی شده است تا تولید تداوم و استمرار داشته باشد.
 
ذخیره استراتژیک مرغ منجمد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از ذخیره استراتژیک مرغ منجمد در این استان خبر داد.
 
خبری مهم درباره کاهش قیمت گوشت
رئیس شورای تامین کنندگان دام‌گفت: با توجه به ازدیاد عرضه در برابر تقاضا، پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت گوشت و دام در بازار استمرار یابد.
 
مشکلی در تامین مرغ جود ندارد
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی مازندران گفت: سازمان جهاد کشاورزی مازندران رسالت خود را تولید و حمایت از تولیدکننده می‌داند و از این کار عقب‌نشینی نخواهد کرد.
 
پیش‌بینی صادرات 60 هزار تن تخم مرغ تا پایان سال
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: برآوردها حاکی از آن است که صادرات تخم مرغ به ۶۰ هزارتن تا پایان سال برسد.
 
۱۲ درصد تخم مرغ کشور در قم تولید می شود
مدیر عامل شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخم گذار استان قم با بیان اینکه ۱۲ درصد تخم مرغ کشور در قم تولید می شود گفت: اصلاح قیمت تخم‌مرغ در جهت پایداری تولید این محصول ضروری است.
 
مهارت بالای دامداران قمی در پرورش دام‌های شیری
عاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: دامداران قمی مهارت و ظرفیت بالایی در پرورش دام‌های شیری دارند و در همین رابطه سال‌گذشته بیش‌از ۱۳۸ هزار تُن شیر خام در این استان تولید شد.
 
عرضه ۴۵ هزار تن گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور
وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند ۱۴۰۱ جمعاً ۴۵.۴۱۲ تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
 
ورشکستگی واحدهای خرد دامی با افزایش قیمت نهاده‌ها
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: با افزایش قیمت نهاده ها بسیاری از واحدهای خرد دچار ورشکستگی یا مشکلات شدید در تولید شدند.
 
قیمت‌گذاری جوجه یک روزه به دست دلالان موجب نوسان قیمت مرغ در بازار شده است
رییس هیات مدیره مرغداران خوزستان و عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران ایران با بیان اینکه قیمت گذاری جوجه یک روزه به دست دلالان موجب نوسان قیمت مرغ در بازار شده است، گفت: ایجاد ثبات در این بازار نیازمند عرضه جوجه یک روزه در سامانه بازارگاه است.
 
مرغ کمیاب شد
کاهش عرضه مرغ در بازار زمینه سوء استفاده برخی واحدهای صنفی مرغ فروشی را فراهم کرده است و علاوه بر گران فروشی، بعضی از واحدها از فروش مرغ کامل خودداری کرده و با خرد کردن، آن را با قیمت‌هایی بالاتر به فروش می‌رسانند.
 
قول مساعد برای تامین سرمایه تکمیل واحدهای نیمه تمام پرورش بلدرچین
مشاور وزارت جهاد کشاورزی برای تامین سرمایه ثابت تکمیل واحدهای نیمه تمام پرورش بلدرچین در استان یزد قول مساعد داد.
 
وزارت جهاد کشاورزی: قیمت جدید مرغ پس از ماه رمضان اعلام می شود
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: به زودی اصلاح قیمت‌ مرغ براساس ثبات قیمت در بازار و کاهش هزینه تولید اعلام خواهد شد.
 
هدف‌گذاری تولید سالانه ۳.۵ میلیون تن گوشت مرغ در کشور
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش ظرفیت تولید گوشت مرغ به میزان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در کشور به منظور توسعه بازارهای صادراتی هدفگذاری شده است.
 
پرورش ۱۶۰ هزار راس بره پرواری در قم
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به جایگاه مهم این استان در پرورش دام سبک، گفت: در همین ارتباط سال گذشته ۱۶۰ هزار راس بره پرواری در استان پرورش یافت و سه هزار و ۸۰۰ تُن گوشت در این بخش تولید شد.
 
تداوم عرضه مرغ و گوشت با قیمت مصوب در عید فطر
استاندار مازندران با اشاره به درپیش بودن تعطیلات عید فطر گفت: عرضه مرغ و گوشت منجمد با قیمت مصوب برای تنظیم بازار ادامه می یابد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com