پیش‌بینی کاهش قیمت گوشت در هفته آینده

پیش‌بینی کاهش قیمت گوشت در هفته آینده
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: با عرضه گوشت وارداتی از یکشنبه هفته جاری شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز هستیم که این تغییر قیمت در هفته آینده بیشتر خود را نشان می دهد.
علی اصغر ملکی، در خصوص تغییرات قیمت گوشت قرمز پس از عرضه گوشت وارداتی برای تنظیم بازار گفت: از روز یکشنبه هفته جاری توزیع گوشت وارداتی برای مهار قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای صورت گرفت که بنا بر مصوبه هر شقه آن کیلویی 33 هزار تومان و هر کیلو ران گوسفندی 43 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
ملکی عنوان کرد: با توجه به واردات گوشت از کشورهای آسیانه میانه و استرالیا و بازخورد مثبت آن طی 3 روز گذشته، انتظار داریم قیمت گوشت قرمز در هفته آینده کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه قیمت گوشت داخلی در مقایسه با گوشت وارداتی متفاوت است، گفت: شقه گوسفندی هر کیلو 44 هزار تومان و هر کیلو ران گوسفندی 50 تا 52 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی دلیل افزایش قیمت گوشت را تولید کم در داخل کشور دانست و گفت: متاسفانه میزان تولید در داخل کشور با میزان تقاضا همخوانی ندارد که این عدم تناسب باعث افزایش قیمت گوشت می شود. در کنار کمبود تولید شاهد ذبح بره ماده مزید بر علت برای کاهش تولید شده است.
ملکی بیان کرد: با توجه به ایام پیش رو همچون اعیاد قربان و غدیر، بازگشت حجاج و ایام محرم نیاز به دام سبک افزایش چشمگیری می یابد به طوری که تنها در عید قربان به 50 تا 60 هزار راس دام زنده نیاز است.
 
نظرات شما
 •  

  عباس گفت : ۹۸/۰۶/۱۱

  جلوگیری دستوری از افزایش قیمت گوشت دام سبک و سنگین باعث ضرر و زیان دامداران میشود و باعث میشود که دامداران دام خود را با هرچند با ضرر بفروشند و سرمایه خود را از این بخش خارج کنند و بخش های دیگر و دلالی ملک و مسکن و ارز و سکه منتقل کرده و در سالهای بعدی ضرر آن را خواهیم دید و باعث افزایش افزایش بیکاری میگردد.دولت بجای حمایت از دامدار با تخصیص ارز 4200 برای واردات دارد با دامدار بخاطر مسائل سیاسی با دامدار مبارزه میکند و مشخص است دولت با ارز نفتی که در اختیار دارد نهایتا دامدار شکست خواهد خورد در سال گذشته قیمت تمام اجناس سه و چهر برابر گران شده اند مگر دامدار و کشاورز چه گناهی کرده اند که نباید قیمت محصولات آنها پا به پای تورم افزایش یابد ؟! دولت بجای اینکه با تخصیص ارز دولتی گوشت وارد نماید با همین قیمت از دامدار و کشاورز محصولاتشان را خریداری نماید و اگر عقیده دارند که گوشت داخل گران است اجازه دهند خود دامدار دام خود را صادر نماید .

  پاسخ...
 •  

  دکتر جباری گفت : ۹۸/۰۶/۱۷

  موافق نظر ایشان هستم ولی باید برای قدرت خرید مردم هم فکری کرد.

  پاسخ...
نظر خود را ثبت نمایید
Copyright © 2006 - 2019 ITPNews.com