قیمت فعلی تخم مرغ برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد

قیمت فعلی تخم مرغ برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد
رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: در هفت الی ۱۰ روز آینده با مازاد تخم مرغ در استان مواجه خواهیم شد که دولت باید این تخم مرغ‌ها را صادر کند.

سیدحسین موسوی‌نژاد گفت: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ برای مصرف‌کننده ۳۹ هزار و ۸۰۰ و نرخ در مرغداری ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان است. دولت باید این تخم مرغ‌ها را صادر کند که البته صادرات با این قیمت مقرون به صرفه نخواهد بود.

موسوی‌نژاد افزود: هم‌اکنون مجلس عراق واردات تخم مرغ را ممنوع کرده و افغانستان هم تخم مرغ خود را از پاکستان وارد می‌کند. به همین جهت صادارت تخم مرغ نیازمند این است که دولت مشوق‌های صادراتی برای تولیدکنندگان فراهم کند. نکته دیگر مربوط به مجموعه پشتیبانی امور دام است که باید طبق وظیفه ذاتی خود اقدام به خرید تولیدات تولیدکنندگان کند وگرنه با کشتار گله‌های مرغ تخم‌گذار مواجه خواهیم شد.

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی اظهارداشت: باید توجه داشت قیمت کنونی برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد. علت این موضوع هم این است که سویایی که کیلویی ۳۰۰۰ تومان خریداری می‌کردیم، امروز باید به ۱۷ هزار تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی فساد زیادی را ایجاد کرده بود، اما امروز این یارانه به جیب مردم می‌رود. در این میان انتظاری که از دولت داشتیم، این بود که قیمت را واقعی‌تر در نظر بگیرد.

وی همچنین گفت: نکته بعدی نیز مساله تامین نهاده‌هایی است که برای برخی از مرغداران طی یک الی ۲ ماه تامین نشده است. علت این امر آن است که یا در سامانه بازرگام به این افراد نهاده تخصیص داده نشده یا تخصیص داده شده، اما شرکت‌های باربری وظیفه حمل را انجام نداده‌اند. ما به اعتبار وزارت جهاد کشاورزی از بازرگام نهاده خریداری می‌کنیم. وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به این موضوع پیگیر باشد. در حال حاضر حجم بالای نهاده‌های که مرغداران از اسفند ماه خریداری کرده بودند، هنوز تحویل داده نشده است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com