وقتی بین دخل و خرج دامداران توازنی نیست

دانلود
قیمت بالای نهاده‌های دامی و بازار نابسامان تولیدات دامی، دامداران را گلایه‌مند کرده است.
این روز‌ها افرایش افسارگسیخته قیمت نهاده‌های دامی، کمبود آن و نرخ‌های متفاوت در بازار، دامداران استان یزد را رنج می‌دهد.
دامداران خواستار حمایت دولت از آن‌ها برای خرید نهاده‌های دامی از سایر استان‌ها و فروش مستقیم هستند تا در این میان دست سوداگران و دلالان قطع شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در نشست قرارگاه امنیت غذایی استان یزد با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد شیر تولیدی استان به خارج از کشور فرستاده می‌شود، گفت: این درحالی است که به دلیل خشکسالی‌ها ۴۰ درصد خوراک دام استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود که کرایه‌های حمل نیز، افزایش هزینه دامداران را در پی داشته است.

وکیلی همچنین نبود سرمایه در گردش را یکی دیگر از مشکلات این قشر زحمت کش دانست و گفت این مهم نیز باعث شده است دامدار برای تهیه سرمایه دام زنده خود را فروخته و پول آن را برای تهیه آذوقه دیگر دام‌های خود اختصاص دهند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش نیافتن قیمت‌های شیر و گوشت نیز از دیگر مشکلات دامداران است که این مباحث جمع بندی و برای تصمیم گیری در داخل استان و پیگیری برای اتخاذ تصمیم از مرکز در ستاد تنظیم بازار استان یزد ارائه می‌شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2022 ITPNews.com