14 هزار تن نهاده دامی در راه مازندران
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 6 هزار تن جو و 8 هزار تن ذرت به مازندران تخصیص یافته است که طی روزهای آینده تحویل استان می‌شود؛ گفت: توزیع نهاده‌ها طی هفته آتی میان تعاونی‌های سراسر استان آغاز می‌شود.
 
دامپزشکی استان تهران درباره شیوع تب کریمه کنگو در دامداری‌ها هشدار داد
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران نسبت به شیوع تب کریمه کنگو هشدار داد و گفت: همه ساله در فصل گرما بیماری مشترک دام و انسان از طریق گزش کنه، تماس مستقیم با خون یا لاشه حیوان آلوده به انسان سالم منتقل می‌شود.
 
حذف تولیدکننده‌های کوچک‌ از دایره تولید
مرغ و تخم‌مرغ به‌ عنوان یکی از کالاهای اساسی و پرمصرف خانوارها از سال گذشته تاکنون با فراز و فرودهای قیمتی فراوانی همراه بوده است که نه‌تنها موجب اعتراض مصرف‌ کنندگان بلکه صدای تولیدکنندگان را نیز درآورده است.
 
نهاده دامی در ازای گوشت گوساله منجمد به دامداران اعطا می‌شود
مدیر پشتیبانی امور دام خراسان‌ جنوبی از دریافت مجوز خرید گوشت گوساله منجمد از دامداران استان خبر داد و گفت: دامداران به ازای تحویل گوشت می‌توانند نهاده دامی دریافت کنند.
 
نظارت بر کشتارگاه های مرغ تشدید شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: نظارت بر کشتارگاه های مرغ در هرمزگان تشدید شود.
 
عاقبت بازار مرغ در ماه‌های آینده چه می‌شود؟
رئیس اتحادیه مرغداران خوزستان گفت: جوجه و نهاده‌های دامی از عمده‌ترین فاکتورهای موثر در قیمت مرغ هستند که ‌گران شدن این دو عامل علاوه بر قیمت دارو، هزینه‌های واکسن، کارگر و حمل و نقل، در نهایت باعث بالا رفتن قیمت تمام‌شده مرغ زنده می‌شود.
 
مرغداران خواستارکنترل نرخ مولفه‌های تولید شدند/انتقاد از آمارسازی
کانون سراسری مرغداران گوشتی خواستار کنترل قیمت مولفه های تولید مرغ شد و تاکید کرد: اعلام آمار ساختگی و ادعاهای غیر واقعی در خوب نشان دادن شرایط و عملکرد دولت، واقعیت را تغییر نمی دهد.
 
ممنوعیت حمل دام زنده بدون مجوز دامپزشکی
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: حمل دام زنده و فرآورده های خامی بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است و باید با کسب مجوز از دامپزشکی و رعایت نکات بهداشتی انجام تا سلامت و امنیت غذایی و همچنین سلامت جمعیت دامی کشور حفظ شود.
 
عاقبت بازار مرغ در ماه‌های آینده چه می‌شود؟
رئیس اتحادیه مرغداران خوزستان گفت: جوجه و نهاده‌های دامی از عمده‌ترین فاکتورهای موثر در قیمت مرغ هستند که ‌گران شدن این دو عامل علاوه بر قیمت دارو، هزینه‌های واکسن، کارگر و حمل و نقل، در نهایت باعث بالا رفتن قیمت تمام‌شده مرغ زنده می‌شود.
 
۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت زنبور عسل استان اردبیل تلف شدند
رئیس اتحادیه زنبورداران استان اردبیل اعلام کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت زنبور عسل استان اردبیل در ایام زمستان گذرانی سال گذشته و نیز در روزهای نخست سال جاری تلف شده است.
 
اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی : فاکتورسازی برای فروش جوجه یکروزه
مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور از تصمیم وزارت جهاد کشاورزی برای واردات جوجه یکروزه از طریق شرکت پشتیبانی امور دام کشور با هدف کاهش قیمت و تنظیم بازار این نهاده خبر داد.
 
دام‌های مولد راهی کشتارگاه‌ می‌شوند
رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران ایران از تصمیم دامداران به کشتار دام‌های سبک و بومی مولد به دلیل گرانی نهاده‌ها و خشکسالی خبر داد.
 
نهاده‌های دام و طیور گران‌تر شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به گرانی دوباره قیمت نهاده‌های دام و طیور، گفت: قیمت مصوب گوشت مرغ، شیر و لبنیات فعلا افزایش نمی یابد.
 
دخالت دولت در بازار گوشت قرمز تکرار نشود
رئیس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه امسال نباید دخالت دولت در بازار گوشت تکرار شود، گفت: نیاز امروز دامداران برای ادامه تولید تامین نقدینگی است.
 
سقف قیمت واردات نهاده‌های دامی به واردکنندگان ابلاغ شد
یک مقام مسئول با اشاره به ضرورت تأمین نهاده‌های دامی و تغییرات جهانی قیمت این کالاها در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، گفت:فرآیند تعیین قیمت‌ها به گونه‌ای انجام شود که خللی در تأمین اتفاق نیفتد.
 
افزایش قیمت جوجه یک روزه، تخلف است
رضایی با اشاره به اینکه افزایش قیمت جوجه یک روزه، تخلف است، گفت: نهاده‌های مرغ به اندازه کافی تامین شده است. مشکلی در زمینه تامین نهاده‌ها و تولید جوجه‌های یک روزه وجود نداشته است.
 
30 میلیون جوجه در راه رسیدن به ایران
رئیس جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به وضعیت نهاده‌های مرغداریهای استان گفت: سهمیه‌ نهاده مرغداریها در سامانه بازارگاه بارگذاری شده است.
 
دامپینگ ترکیه علیه بازارهای تخم مرغ ایران
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه ترکیه بر عیله تخم مرغ ایران در کشورهای هدف صادراتی دامپینگ کرده است، افزود: به محض آغاز صادرات تخم مرغ ایران، کشور ترکیه قیمت‌های خود را کاهش داد تا ما را از بازار رقابت کنار بزند.
 
قاچاق جوجه یکروزه اندک است/جهاد به وظایفش عمل نمی‌کند
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفت: حدود ۱۲۰ میلیون جوجه ریزی ماهانه در کشور انجام می شود که بازرسی های ما از مرز نشان می دهد که شاید یک میلیون جوجه توسط کولبران قاچاق شود.
 
خرید دام‌ها توسط دلالان با چک‌های مدت‌دار
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از اقدام دامداران به فروش دام با چک مدت‌دار به دلالان خبر داد و گفت: به دلیل گرانی نهاده‌های دامی و خشکسالی، دامداران توان نگهداری دام‌ها را نداشته و چاره‌ای جز فروش به دلالان با چک‌های مدت‌دار ندارند.
 
فروش جوجه یک روزه بالاتر از قیمت مصوب
معاون تولید بهبود امور دام جهاد کشاورزی استان یزد گفت: قیمت جوجه یک روزه در حال حاضر بالاتر از قیمت مصوب در حال فروش به تولیدکننده است و همین موضوع نارضایتی تولیدکنندگان را به دنبال داشته است.
 
مرغ‌های وارداتی تنها برای تامین ذخایر استراتژیک است
اولین محموله مرغ وارد و در گمرک مانده است، معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی تاکید دارد که مرغ‌های وارداتی ترخیص هم بشود قرار نیست در بازار توزیع شود، واردات آن‌ها تنها با هدف تامین ذخایر استراتژیک انجام شده و قرار بر عرضه در بازار نیست.
 
مدیریت دوگانه وزارتخانه ها و کمبود اقلام اساسی
نماینده اهواز از صدور دستور برای وارد کردن روزانه ۲۰۰ تُن مرغ به استان خبر داد و گفت: عدم هماهنگی بین وزارتخانه‌ها و مدیریت دوگانه وزارت صمت و جهاد کشاورزی باعث مشکلات به وجود آمده در تامین اقلام اساسی مردم شده است.
 
کمبود مرغ فعلی، ناشی از کاهش جوجه‌ریزی اسفند
مدیرعامل اتحادیه مرغداران خوزستان گفت: مرغ‌های موجود در بازار امروز حاصل جوجه‌ریزی‌های اسفندماه است؛ در جوجه‌ریزی‌های اسفندماه کاهش ٢٠ درصدی به وجود آمد که نتیجه این کاهش، کم شدن میزان تولید در بازار شده است.
 
لزوم ثبت نام کشتارگاه های مرغ در سامانه جامع تجارت
همه کشتارگاه های مرغ هرمزگان باید در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
 
برخی مرغدارها در تامین جوجه تحت فشار هستند
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در حال حاضر برخی مرغدارها از لحاظ تامین جوجه تحت فشار هستند و این مشکل هم از نظر فراوانی جوجه و هم از قیمت جوجه است.
 
جوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته است
رئیس اتحادیه مرغداران اصفهان با رد خبر کاهش جوجه‌ریزی در فرودین ماه، گفت: اگر این روند افزایش تقاضا ادامه داشته و تولید مرغ نیز افزایش نداشته باشد، با افزایش مجدد قیمت مرغ رو به خواهیم بود.
 
پیش بینی لازم در تامین دان و جوجه یک روزه مرغداری ها انجام شده است
استاندار گلستان با اشاره به اینکه پیش بینی لازم در تامین دان، جوجه یک روزه و کشتار مرغداری ها انجام شده است، گفت: باید در قیمت تمام شده هزینه های حمل منظور شود.
 
الزام به اخذ مجوز جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی
اخذ مجوز جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی برای همه مرغداران الزامی است و مرغداران موظف به مراجعه به تعاونی شهرستان و دریافت مجوز برای جوجه ریزی و ‌ثبت اطلاعات هستند.
 
قیمت مصوب مرغ قطعه‌بندی شده مطابق مصوبه کارگروه ساماندهی مرغ کشور اعلام شد
بعد از کش و قوس‌های مرغ قطعه بندی و ممنوعیت آن، بالاخره با مجوز کارگروه ساماندهی مرغ کشور با شرط بسته‌بندی فروش قطعه‌بندی مرغ آزاد، که قیمت مصوب آن در جلسه‌ای در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در دفتر وزیر کشاروزی مشخص و به قرارگاه‌های استانی ابلاغ شد.
 
صادرات تخم‌مرغ آغاز شد.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه درحال حاضر مرغداران تخم مرغ را به زیان می‌فروشند، از آغاز صادرات تخم مرغ تا پایان زیان مرغداران خبر داد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com