اعمال نظارت‌های بهداشتی مناسبتی در تاسوعا و عاشورای به منظور حفظ سلامت گوشت
رئیس سازمان دامپزشکی کشور بر ضرورت اعمال نظارت‌های بهداشتی مناسبتی در تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) سال ۱۴۰۰ به منظور حفظ سلامت گوشت دام‌های قربانی و به تبع آن سلامت مصرف کنندگان و تامین بهداشت عمومی تاکید کرد.
 
استان اصفهان روزانه نیازمند ۶۰۰ تن گوشت مرغ است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: نیاز این منطقه به گوشت مرغ ۶۰۰ تن در روز است که باید تولید بالای این رقم نگه داشته شود.
 
قیمت جوجه یکروزه به ۹ هزار تومان رسید
محمد علی کمالی سروستانی مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی، از کمبود عرضه مرغ در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فصل گرما، تولیدات در مناطق شمالی کشور که مرغ به تهران ارسال می کنند، کاهش پیدا کرده است، از این رو کارگروه تنظیم بازار و استانداری های استان های شمالی به این موضوع ورود کردند که در نهایت محدودیت های در ارتباط با ارسال مرغ منجر به کاهش عرضه شده است.
 
تاخیر یک ماهه در بارگیری نهاده‌های دامی
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به تاخیر در بارگیری نهاده‌های دامی از بنادر گفت:واحدهای دام پرواری نهاده دولتی نمی‌گیرند وناچارند نهاده مورد نیازشان را از بازار آزاد تامین کنند.
 
تیر خلاص بر صنعت دامی مازندران
سیلاب تابستانه تیرخلاص بر صنعت دامی مازندران زد و بیش از ۷۰۰ واحد دامی منطقه را با خود برد.
 
پایین بودن کیفیت نهاده‌های وارداتی
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: کیفیت نهاده‌های وارداتی در بندر امیرآباد بسیار پایین بود این مسئله در خصوص جو های وارداتی بسیار شدیدتر است و حدودا ۳۰درصد از محموله‌های وارداتی را خاک تشکیل می‌داد.
 
الزام مرغداری‌ها بر ثبت میزان جوجه‌ریزی، تلفات و انتقال در سامانه جهاد و دامپزشکی
معاون اقتصادی استاندار همدان از الزام مرغداران به ثبت و دریافت کد تخلیه پیش از انتقال مرغ به کشتارگاه ها به منظور جلوگیری از نفوذ در چرخه تولید و توزیع مرغ خبر داد.
 
برنامه‌های غلط وزارت جهاد کشاورزی بازار تخم‌مرغ را به هم ریخت
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه برنامه‌های اشتباه وزارت جهاد کشاورزی، بازار تخم‌مرغ را به هم ریخته است، گفت: دولت باید به جای دخالت در امر تولید، همانند دیگر کشورها نظارت کند.
 
توزیع ۹۰ هزار تن نهاده بین دامداران مازندرانی
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران از توزیع ۸۹ هزار و ۶۸۶ تن نهاده دامی بین دامداران استان در ۴ ماهه اول سال خبر داد.
 
کمبود نقدینگی دامدارن عامل کشتار دام مولد و جولان دلالان
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه سرا سری دامداران گفت: کمبود نقدینگی از مشکلات دامداران است، زیرا وقتی قیمت کالا افزایش پیدا می‌کند باعث کمبود نقدینگی برای دامداران و سودجویی برای دلالان می‌شود.
 
مشکل بازار مرغ ناشی از ضعف تخصیص نهاده از بازرگاه و گرانی حمل
فرزاد طلاکش گفت: مشکل بازار مرغ ناشی از ضعف تخصیص نهاده از بازرگاه و گرانی حمل کالاست زیرا در شرایط کنونی بعد از پرداخت حواله در بازارگاه دو ماه طول می کشد تا نهاده به دست مرغدار برسد.
 
راهکارهای پیشنهادی برای نجات صنعت تخمگذار کشور
دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار کشور طی نامه ای از رئیس جمهوری منتخب ایران درخواست کرد تا با توجه به مشکلات صنعت تخمگذار کشور در انتخاب وزیر جهادکشاورزی و یا معاونین آن از اصناف و تشکل های صنعت نظرخواهی نماید.
 
بی‌کفایتی مدیران در تنظیم بازار مرغ
آشفتگی بازار مرغ که روز به روز هم بدتر می‌شود نشان از بی‌کفایتی مدیرانی است که بدون برنامه بر روی صندلی‌های مدیریتی نشستند و تاوان آن را مردم به‌ویژه قشر ضعیف و متوسط جامعه می‌پردازند.
 
تشدید نظارت بر توزیع و عرضه مرغ در گیلان با استفاده کد رهگیری
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به تشدید نظارت ها بر بازار توزیع و عرضه مرغ، گفت: از طریق اپلیکیشن و کد رهگیری مرغ از مبدا تا مقصد از مرحله کشتار تا توزیع، حمل و عرضه پیگیری خواهد شد.
 
تخلیه نهاده‌های دامی در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس
کارشناس امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کشتی ۶۶ هزار تنی حامل ذرت دامی، در مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس در حال تخلیه است.
 
اختصاص بیش از 3 میلیارد دلار ارز نهاده های دامی
گیلان پور با اشاره به اینکه سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار ارز برای واردات نهاده‌های دامی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت، گفت: با توجه به تورم موجود در کشور و در شرایط سخت خشکسالی امسال باید بتوانیم ذخایر ژنتیکی کشور را حفظ کنیم و تولید پایدار
 
هشدار درباره کاهش تولیدتخم مرغ
فشار کمبود نهاده دامی و افزایش سایر هزینه ها، باعث کاهش جوجه ریزی در مرغداری ها شده که عرضه تخم مرغ در ماه های آتی را کاهش می‌دهد.
 
مسؤولان به داد دامداران برسند
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: با اینکه خشکسالی است باید مسوولان از نزدیک با رصد و پیگیری بروند و درد دامداران را بشنوند؛ گرانی نهاده‌های دامی و ارزانی گوشت دام باعث شده دام مولد هم فروخته شود که موجب مشکل در سال‌های آینده است.
 
۱۶۰ هزار تن گوشت گوسفندی مازاد روی دست دامداران ماند
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با توجه به کاهش تقاضای خرید در بازار داخل و تعلل دولت در صادرات، دامداران با انباشت دام روبرو هستند.
 
دامداران ۹۰ درصد نهاده‌های دام خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند
دامدار گلستانی گفت: متاسفانه میزان نهاده‌های دام که به صورت دولتی در اختیار دامداران قرار می‌گیرد کافی نیست و ۹۰ درصد نهاده‌های دام را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم.
 
کشور در ماه‌ های آینده با کمبود شدید دام و گوشت مواجه می‌ شود
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به کشتار گسترده بره‌ها، گفت: بین سه تا 6 ماه آینده با کمبود شدید در حوزه عرضه دام و گوشت مواجه می‌شویم.
 
کاهش قیمت جوجه یکروزه
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران‌گوشتی از کاهش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه ۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.
 
خرید، ذبح و عرضه دام زنده و گوشت‌های خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی، ممنوع
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید براینکه ذبح دام باید صرفا در کشتارگاه ها تحت نظارت ادارات کل دامپزشکی انجام شود، گفت: مردم از خرید دام زنده و یا گوشت هایی که خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی ذبح و عرضه می شوند، خودداری کنند.
 
صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین
رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: صادرات دام سنگین ممنوع شده است و فقط صادرات دام سبک را آزاد کردند و قرار بر این است که صادرات دام سنگین نیز آزاد شود تا دام مازاد دپو شده در کشور خارج شود.
 
یارانه ای که به دست دامدارها نمی رسد
در این روزها که نهاده های دامی در بازار سیاه معامله می شوند، دامداران راهکارهای مختلفی درخصوص کاهش قیمت تمام شده تولید محصولات دامی می دهند.
 
ضرورت اعمال سیاست حمایتی از دامداران توسط دولت
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر ضرورت اعمال سیاست حمایتی از دامداران توسط دولت تاکید کرد.
 
عدم برنامه‌ریزی مسئولان دولتی و دپو نهاده‌های دامی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کالاهای اساسی نظیر نهاده‌های دامی در شرایط تحریم با سختی تهیه و وارد کشور می‌شوند لذا وجود مشکلات ناشی از حمل بار و انباشت آنها در بنادر زیبنده کشور نیس
 
افزایش قیمت نهاده دولت را ناچار به افزایش قیمت شیرخام کرد
نظری گفت: مصوبه افزایش قیمت شیرخام مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com