نهاده‌های دامی تا 9 ماه آینده تامین شده است
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۱۱ میلیون تن از ذرت، جو، کنجاله و دانه سویا ثبت سفارش شده و تا حدود ۹ ماه آینده‌نگرانی بابت تأمین نهاده دامی نخواهیم داشت.
 
پیش بینی تنظیم بازار از کمبود گوشت قرمز در نیمه دوم سال
کارگروه تنظیم بازار اعلام کرد با توجه به افزایش هزینه های تولید، گرانی و کمبود نهاده ها و مشکلات توزیع گوشت در ۶ ماه دوم سال که ممکن است با کمبود و گرانی گوشت قرمز در بازار مواجه باشیم برنامه ای برای ذخیره سازی گوشت قرمز ارائه شده است.
 
آیا واسطه‌ها از بازار مرغ حذف میشوند
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) تاکید کرد که باید تمام فرایند عرضه تا خرده فروشی کشتارگاه‌ها در سامانه ثبت و فاکتور هولوگرام دار تحویل شود.
 
دانلود رایگان مجله Poultry-digital-may-june-2019
شما می توانید مجله Poultry-digital-may-june-2019 را به صورت رایگان و کامل دانلود نمایید.
 
دلایل افزایش قیمت تخم مرغ
دبیرکانون سراسری مرغ تخم گذار گرانفروشی در مغازه ها و حذف گله های مرغ توسط مرغداران را دلایل افزایش قیمت تخم مرغ دانست.
 
تک نرخی شدن بازار مرغ در دو ماه آینده
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: در یکی دو ماه آینده مشکل کمبود مرغ برطرف می‌شود و دیگر بحث مرغ آزاد و مصوب نداریم بازار مرغ تک نرخی می‌شود.
 
نهاده‌های دامی موجود در بنادر برای تامین نیاز ۳ ماهه کافی است
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: نهاده‌های دامی موجود در بنادر برای تامین نیاز ۳ ماهه بخش تولید کافی است.
 
از پرورش مرغ اجداد در همدان تا صادرات پای مرغ
مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان همدان از راه‌اندازی واحد پرورش مرغ اجداد در همدان خبر داد و گفت: واحد ۵۰ هزار قطعه‌ای مرغ اجداد در همدان راه‌اندازی شده و تاکنون دو مرحله جوجه‌ریزی داشته است.
 
تأثیر کووید 19 بر روی بازار گوشت گاو جهان و امریکا
کشورهای زیادی همچنان در تلاش برای بازگشت به دوران پیش از شیوع بیماری همه گیر کرونا هستند. بسیاری از ایالات امریکا شاهد کاهش مصرف گوشت گاو در رستوران ها هستند. با توجه به اینکه 70 تا 75 درصد از گوشت گاو ایالات متحد به 4 کشور ژاپن، کرۀ جنوبی، کانادا و مکزیک صادر می شود مصرف گوشت در این بازارها و تأثیر آن بر روی تقاضا از سوی کشورهای دیگر جهان برای گوشت امریکا، بسیار حائز اهمیت است.
 
افزایش ۵۰ درصدی عرضه گوشت از سوی کشتارگاه‌های رسمی
مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در اردیبهشت ۱۴۰۰ با ماه مشابه سال ۱۳۹۹ نشان‌دهنده افزایش ۴۹ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.
 
کاهش قیمت گوشت در استان، جای خوشحالی یا زنگ خطر
در ماه های اخیر شاهد روند نزولی قیمت گوشت در استان بوده‌ایم به گونه‌ای که قیمت گوشت تا ۱۵ درصد کاهش را تجربه کرد. گوشت گوسفندی در ابتدای سال تا ۱۲۰ هزار تومان رسید و هم اکنون به حدود ۱۰۰هزار تومان رسیده است و مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا نشان می‌دهد فروش غیرمجاز آن حتی به کمتر از این قیمت نیز صورت می‌گیرد.
 
اعتراض مرغداران مرغ تخم‌ گذار خراسان رضوی از ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ
رییس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: آخرین هشدارمان به دولت فعلی این است که بیش از این به تولید ضربه نزند و دولت در همین چندماه پایانی‌اش اگر می‌خواهد برای تولید کاری بکند و مرهمی بر زخم جامعه مرغدار باشد.
 
افزایش میزان فروش فراورده های لبنی با پایۀ گیاهی
بر طبق گزارشات، برآورد می شود که فروش فراورده های تخم مرغی و لبنیات با پایۀ گیاهی با نرخ رشد متوسط سالانۀ 6.0 درصدی تا سال 2024 میلادی به 5.2 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در مقایسه با رقم 4.3 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش خواهد داشت که البته همین رقم در سال 2019 نیز 3.9 میلیارد دلار بوده است.
 
لزوم تبدیل واحد‌های دامی به زنجیره کامل
مدیرعامل انجمن بهره وری ایران: واحد‌های دامی باید به زنجیره کامل تبدیل شوند.
 
سه میلیون و ۹۵۴ قطعه جوجه‌ریزی در چهارمحال و بختیاری انجام شد
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مشکلی در تولید گوشت مرغ در استان وجود ندارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیون و ۹۵۴ قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شده است.
 
حدود ۴میلیون قطعه جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری خراسان جنوبی
۳میلیون و ۸۴۰هزار و ۴۶۹قطعه جوجه ریزی از آغاز سال جاری در واحد‌های پرورش مرغ خراسان جنوبی انجام شد.
 
توزیع بیش از ۴۶ هزارتن نهاده دام و طیور در سیستان وبلوچستان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان از توزیع بیش از ۴۶ هزارتن نهاده دام و طیور در سیستان وبلوچستان خبرداد.
 
جلوگیری از خروج تخم مرغ قاچاق به عراق
سرپرست مرزبانی استان کردستان گفت: ۲۶ تن تخم مرغ قاچاق به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال در پایانه مرزی باشماق مریوان توقیف شد.
 
انتقاد از ممنوعیت صادرات تخم مرغ برای تنظیم بازار
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با انتقاد از ممنوعیت صادرات تخم مرغ، گفت: زور دولت فقط به تولیدکنندگان می‌رسد و جز این، اقدام دیگری برای بهبود وضعیت تولید نمی‌کند.
 
خطر ورشکستگی در کمین دامداران
مدیر عامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به افت چشمگیر قیمت دام و عرضه کمتر از قیمت تمام شده، دامداران در حال ورشکستگی هستند.
 
کاهش قیمت گوشت به خاطر کشتار بره‌های ماده است
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به کشتار بره‌های ماده به دلیل کمبود نهاده و علوفه، گفت: این کار نوعی نسل کشی است و در آینده ای نزدیک کشور را با مشکل مواجه می کند.
 
نهاده‌های دامی نباید به دست دلالان بیفتد
امام جمعه بجنورد بر تقویت نظارت‌ها بر روی توزیع نهاده‌های دامی تأکید کرد و گفت: باید از انحراف احتمالی نهاده‌ها و قرار گرفتن آن‌ها در دست دلالان جلوگیری شود.
 
۲۰۰۰بارگیری نهاده‌های دامی و کالا‌های اساسی از بندر امام
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اعلام این خبر از رانندگان وسایل نقلیه سنگین برای انتقال این نهاده‌ها و کالا‌های اساسی ترخیص شده در بندر امام به استان، دعوت کرد.
 
آغاز جوجه‌ریزی آرین در لرستان/ایجاد مرغ لاین در دورود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این‌که در سال جاری در مرحله اول با ظرفیت ۱۱۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی با نوع جوجه آرین داشتیم، گفت: در حال حاضر این مقدار به ۲۰۰ هزار قطعه در مرحله دوم رسیده است که در نظر داریم با موفقت بالادستی‌ها مرکز مرغ لاین لرستان را در شهرستان دورود ایجاد کنیم.
 
هشدار درباره تداوم نابسامانی بازار جوجه یکروزه
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به ادامه روند نابسامان بازار جوجه یکروزه،گفت: این مساله مربوط به عدم نظارت و سود جویی در بازار است که متأسفانه دولت نسبت به آن بی تفاوت است.
 
تولید دارویی برای ایمنی طیور دربرابر بیماری‌های ویروسی
یکی از شرکت‌های دانش بنیان داروی جدید گیاهی برای افزایش سطح سیستم ایمنی و پشتیبانی در بیماری‌های ویروسی در طیور به تولید رساندند.
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی: ایجاد صنایع تبدیلی دام امر ضروری است
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: ضعف زیرساخت ها و کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش دام یکی از چالش های مهم تولیدکنندگان استان است که ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط با این بخش ضروری است.
 
جوجه کشی از انواع نژادهای مرغ
پرورش و جوجه کشی از مرغ امروزه به دلیل داشتن ارزش بالای گوشت و تخم آن میتواند یک روش عالی برای کسب و کار بشمار آید. اما داشتن تجربه کافی میتواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کسب و کار باشد. اگر جز افرادی هستید که میخواهید جوجه کشی از مرغ و حتی بهترین نژاد مرغ برای جوجه کشی را بدانید حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com