اولویت‌های ناعادلانه در اختصاص نهاده‌ها
اگرچه بازار نهاده‌ها انحصاری نیست، اما اولویت‌های ناعادلانه‌ای وجود دارد که برخی از آن به امضا‌های طلایی تعبیر می‌کنند و این موجب نارضایتی مرغداران و دامداران می‌شود.
 
درآمد پول سیاه از بازار سیاه نهاده ها
تولید کنندگان و مرغداران در مواقعی نهاده‌ها از جمله ذرت را بیش از دو برابر قیمت مصوب و خارج از شبکه رسمی خریداری می‌کنند.
 
محاسبه و آنالیز قیمت تمام شده تولید یک کیلو تخم مرغ
محاسبه قیمت تمام شده هر محصولی نیازمند بررسی و کنترل فاکتورها و عوامل متعدد و مختلفی می باشد که این مسئله در مورد تخم مرغ نیز صادق است و زمانی این امر دچار مشکل میشود که مبناها و عوامل تعیین کننده در این محاسبه به صورت روزانه و لحظه ای و بنا به شرایط موجود در بازار تغییر می کند و تقریبا محاسبه سالانه و فصلی قیمت تمام شده تولید یک کیلو تخم مرغ را دچار مشکل می نماید.
 
تا سال آینده بساط مرغ اجداد خارجی جمع خواهد شد
طبق گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی تا پایان سال آینده و با گسترش لاین آرین ایرانی بساط خارجی کاملا جمع خواهد شد
 
فیلم سیلوسازی ذرت
این فیلم نشان می دهد ذرت های جمع آوری شده را چگونه افراد با کمک یکدیگر به صورت سیلو درآورده و روی آن را می پوشانند. این فیلم با 10 برابر نمودن سرعت نمایش داده شده است.
 
فیلم وبینار مقایسه مکانیزم جذب دی ال و هیدروکسی آنالوگ متیونین
وبینار مقایسه مکانیزم جذب دی ال و هیدروکسی آنالوگ متیونین - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
نگهداری گاو شیری در کنار گوساله اش
در این مطالعۀ تحقیقاتی، ما نگهداری گاو شیری در کنار گوساله اش را مورد بررسی قرار می دهیم. این مطالعه رفتار حیوان ، سلامت ، میزان مصرف خوراک و تولید مثل در هر دوی گاو و گوساله اش را بررسی و آزمایش می کند.
 
اعتراض دامداران خراسان رضوی در حضور مدیر کل جهاد واستاندار
این فیلم اعتراض و تجمع دامداران خراسان رضوی را در تاریخ اول شهریور نود و نه در حضور مدیر کل جهاد و استاندار این استان نشان می دهد که توسط یکی از کاربران برای ما ارسال شده است.
 
فیلم وبینار مقایسه کارایی حیاتی منابع مختلف متیونین
وبینار مقایسه کارایی حیاتی منابع مختلف متیونین - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 100 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار بازدید زنده از شرکت اشپشت آلمان ( Specht )
وبینار بازدید زنده از شرکت اشپشت آلمان ( Specht ) - با اجرای آقای مهندس عابدین پوربخش - مدیر فروش ایران - توسط شرکت ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
کارگاه آموزشی بررسی علمی و عملی واکسیناسیون در کنترل بیماریهای ویروسی طیور برگزار شد
این کارگاه توسط شرکت توسعه تجارت وشه در دانشگاه گیلان برگزار گردید و از سوی دانشگاه گیلان و انجمن علوم دامی کشور برای شرکت کنندگان گواهی پایان دوره صادر گردید.
 
کارگاه آموزشی کاربرد مباحث نوین در تغذیه طیور با استفاده از نرم افزار آمینوفید برگزار شد
برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد مباحث نوین در تغذیه طیور با استفاده از نرم افزار آمینوفید ۵ با همکاری واحد تحقیق و توسعه زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر و شرکت ایوانیک ایران
 
فیلم وبینار متیونین و تولید مثل در گاوهای شیری
وبینار متیونین و تولید مثل در گاوهای شیری - با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - توسط شرکت ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار ارزیابی 4 ماهه صنعت طیور ایران
وبینار ارزیابی 4 ماهه صنعت طیور ایران - با اجرای آقای دکتر حسن مهربانی یگانه - استاد دانشگاه تهران - توسط شرکت ITPNews در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 40 دقیقه به پایان رسید.
 
وبینار استرس حرارتی در مرغداری های صنعتی
وبینار استرس حرارتی در مرغداری های صنعتی - با اجرای آقای دکتر رضا طوایف - بورد تخصصی بیماری های طیور - توسط شرکت تیروژ در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 100 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار تکنولوژی تهویه و تجهیزات نوین صنایع مرغداری
وبینار تکنولوژی تهویه و تجهیزات نوین صنایع مرغداری - با اجرای آقای دکتر حسن صادقی - بورد تخصصی بیماری های طیور و معاونت طرح و تحقیقات شرکت تولیدی طیوران ابزار - توسط شرکت طیوران ابزار در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 100 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار مقایسه کارایی حیاتی چیست ؟ روش شناسی
وبینار مقایسه کارایی حیاتی چیست ؟ روش شناسی - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از هفتاد دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار آسیب حرارتی کنجاله سویا
وبینار آسیب حرارتی کنجاله سویا - با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - توسط ITPNews در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از نود دقیقه به پایان رسید.
 
مرغ لاین آرین، رویا یا واقعیت ؟
در طول 10 الی 15 سال گذشته بسیاری از کارشناسان و اساتید بزرگ ژنتیک و فعالین در عرصه اصلاح نژاد با جلسات و نامه های مختلف درخواست رسیدگی به مشکلات سویه آرین را داشتند. سویه ای که با قیمتی بالا و هزینه ای بسیار زیاد وارد ایران شد و در اوایل ورود خود به ایران بیش از 80 درصد تولید جوجه کشور را برای جمعیت و حال و روز های آن روز کشور در دست داشت.
 
شکل سهمیه بندی در بازارگاه مورد تردید است
در این مصاحبه با آقای دکتر نبی پور بر روی مباحث مختلفی صحبت کردیم که مطالب زیر به صورت برجسته در صحبت هایمان مطرح گردید.
 
تولیدکنندگان ما جور سیاستمداران ما را می کشند
مصاحبه ای تصویری با آقای دکتر موافق قدیری - مدیرعامل شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک، دارو و مکمل دام و طیور و آبزیان کشور - انجام داده ایم که در آن به مباحث روز صنعت خوراک ایران پرداخت ایم.
 
ترکاشوند:تحمل زیان شدید برای تولیدکنندگان تخم مرغ
به علت کشتار زیاد مرغ گوشت در انتهای سال 98 و کاهش امکان حذف واحدهای پیر گله های تخمگذار این حذف با کندی صورت گرفت و موجب شد تا در ابتدای سال 99 با افزایش تولید تخم مرغ روبرو شویم به طوری که امروز با مازاد تولید فراوانی در کشور مواجه هستیم.
 
صدای دفاعیات خاوازی در مجلس برای کسب رای اعتماد
وزرا برای کسب اعتماد مجلس برای رای آوردن و نشستن بر صندلی وزارت باید برنامه ها و طرح های خود را جهت بررسی صلاحیت خود به مجلس بدهند. آقای خاوازی برای ارائه این طرح ها زمان زیادی داشت اما به غیر از آنها در زمان سخنرانی آخر خود در مجلس چه وعده هایی را به نمایندگان مجلس داد؟ بشنوید
 
هورمون رشدی تولید نمی شود که مصرف بشود
دکتر رفیعی پور - رئیس سازمان دامپزشکی کل کشور در دیدار خود با رسانه های تخصصی اعلام کرد: هرگز در دنیا هورمون رشدی تولید نمی شود،چه برسد به آنکه بخواهد مصرف شود. وی ادامه داد: استفاده از هورمون رشد یک توهم و افسانه است و هرگز در در صنعت مرغداری هورمونی مصرف نمی شود.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com