بازار با کمبود۷۰ درصدی نهاده ‌های دامی مواجه است
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی مشکل این روزهای بازار مرغ را کمبود عرضه نهاده های دامی عنوان کرد و مصوبه جدید برای قیمت گذاری را غیرواقعی دانست.
 
واحدهای لاین، اجداد و مرغ مادر سهمیه های نهاده های خود را دریافت کنند
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تولیدکنندگان مرغ لاین، اجداد و مرغ مادر می‌توانند سهمیه خود را از نهاده‌های طیور، به صورت صدردصد دریافت کنند.
 
بازرسی و نظارت بر واحدهای عرضه کننده خوراک دام و طیور
رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین از طرح بازرسی و نظارت بر نحوه جذب و توزیع نهاده های دام و طیور در شهرستان ورامین خبر داد .
 
تا دو هفته آینده روند توزیع نهاده بین مرغداران بهتر می‌شود
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان با تأکید بر اینکه ذخایر استراتژیک استان همدان خوب است، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، ۴۴ هزار و ۸۳۲ تن نهاده در استان توزیع شده است.
 
قیمت فعلی تخم مرغ مقرون به‌صرفه نیست
ستاد تنظیم بازار چند روز قبل قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ را در مرغداری‌ها ۱۲۰ هزار ریال و برای مصرف‌کننده ۱۴۵ هزار ریال اعلام کرد که این قیمت‌ها به گفته چندتن از تولید کنندگان تخم‌ مرغ با توجه به افزایش قابل توجه قیمت نهاده‌های دامی، مقرون به‌صرفه نیست.
 
متخلفان حوزه نهاد‌ه‌های دامی به تعزیرات معرفی شدند
رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در توزیع نهادهای تخصیص یافته مشکلی نداریم گفت: مشکلی که وجود دارد کمبود نهاده‌ها است.
 
طبق وعده ها سهمیه‌ها به زودی به دست تولیدکنندگان می‌رسد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران گفت: تا زمانی که سهمیه ذرت و سویا از سوی دولت به سمتمان نرسد، قیمت‌ها اصلاح نمی‌شود و طبق وعده‌ها حدوداً تا 5 روز دیگر سهمیه‌ها تخصیص می‌یابد.
 
تصمیم گیری برای تولید تخم مرغ توسط ۴ نهاد دولتی
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تصمیم گیری در مورد میزان تولید، تامین ارز و قیمت تخم مرغ بر عهده 4 نهاد دولتی است و بخش خصوصی هیچ دخالتی در این تصمیمات ندارد، گفت: براین اساس نهادهای تصمیم ساز باید مشکلات فعلی در تولید تخم مرغ را حل کنند.
 
مرغداری نهاده می گیرد که محصول تحویل دهد
معاون وزیر جهاد گفت : در بازارگاه جدید موضوع دریافت نهاده‌ها به حجم تولید مرتبط شده و عملاً تولیدکننده‌ای که نتواند محصول نهایی را به بازار عرضه کند در دوره بعدی، نهاده دریافت نمی‌کند
 
قیمت جهانی کنجاله سویا نصف قیمت بازار ایران
قیمت جهانی کنجاله سویا حتی با در نظر گرفتن دلار ۲۷ هزار تومانی در بازار آزاد، نصف بازار ایران است.
 
تعلیق مرغداری‌ها با نبودن نهاده‌های دامی
علی مراد داوودی گفت: بسیاری از مرغداران بخاطر افزایش قیمت مجبور به تعطیلی شدند؛ چرا که برایشان صرفه اقتصادی ندارد به همین خاطر مجبور به تعلیق و یا تعطیلی می شوند.
 
صدور مجوز صادرات تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
بنا به اعلام وزارت جهادکشاورزی و با دستور معاون اول رئیس جمهور از این پس، صدور مجوز صادرات تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
 
تامین ۵۰۰ هزارتن کنجاله سویا برای فصل پائیز
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهور این شرکت مامور خرید، تامین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شده است.
 
تغییر نرخ مصوب تخم مرغ درب مرغداری
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از ۹۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار تومان خبر داد و گفت که قیمت مصرف کننده نیز متاثر از این نرخ، روز شنبه از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود.
 
کاهش جوجه ریزی به دلیل تامین نشدن نهاده طیور
نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی گفت: حجم جوجه ریزی در دو ماه اخیر، از ۱۲۵ میلیون قطعه در ماه، به ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه کاهش پیدا کرده است.
 
کمبود نهاده ها مشکل بزرگ مرغداریها
کمبود نهاده های های دامی برای تامین خوراک مرغداریهای خوزستان، آنها را با خطر ورشکستگی مواجه کرده است.
 
پرورش شترمرغ در هرمزگان
در هرمزگان ۳۱, مجوز پرورش شترمرغ با ظرفیت ۱۲۳ هزار قطعه صادر شده که ۶ مجوز با ظرفیت ۲۴۰۰ به بهره برداری رسیده است.
 
عارضه «کانیبالیسم» سلامت انسان را تهدید نمی کند
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: عارضه «کانیبالیسم» هیچ عارضه ای برای انسان نداردو انتشار کلیپ های ساختگی در این خصوص باید بررسی شود.
 
نبی پور: یک سوم نهاده‌های دولتی را رانتی فروخته‌اند
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: از ۴ میلیون و ۲۰ هزار تن ذرت و سویای وارد شده، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن به صورت رانتی به کارخانه های گلوکوز و فروکتز داده شده است.
 
کوتاهی وزارت جهاد منجر به نابسامانی بازار نهاده‌های دامی شد
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده‌های دامی، یک حلقه فساد شکل گرفته است،گفت: کوتاهی وزارت جهاد در بهمن ۹۸ موجب وضعیت فعلی بازار شده است.
 
تولید کنندگان قیمت تخم مرغ را به صرفه‌نمی‌دانند
یک مقام مسئول در سازمان حمایت با تایید عرضه تخم مرغ در بازار با قیمت بالا گفت: اگرچه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب عرضه هر شانه تخم مرغ را 20 هزار تومان تعیین کرده،‌اما تولید کنندگان معتقدند قیمت تمام شده این کالا بیشتر از نرخ مصوب است.
 
عرضه سویا به قیمت 2700 تومان در مبادی ورودی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از اصلاح قیمت کنجاله سویا در جلسه ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: سازمان حمایت موظف شده اثر این تغییر را بر روی قیمت این نهاده و نرخ نهایی مرغ بررسی و اعلام کند.
 
پیگیری مشکلات تولیدکنندگان بلدرچین توسط دستگاه قضا
رئیس کل دادگستری استان خراسان‌جنوبی، عصر امروز در بازدید از مجتمع پرورش بلدرچین بیرجند در جریان مشکلات تولیدکنندگان این عرصه قرار گرفت.
 
مرغداران مقید به قیمت مصوب، نهاده دولتی می‌گیرند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: نهاده با ارز دولتی در اختیار آن دسته از مرغدارانی قرار می‌گیرد که محصول تولیدی خود را با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه کنند.
 
قیمت تخم‌مرغ در روزهای آینده کاهش می‌یابد
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه افزایش قیمت تخم‌مرغ از سوی اتحادیه مرغداران صورت گرفته است، از کاهش قیمت تخم‌مرغ در روزهای آینده خبر داد.
 
افزایش قیمت محصولات لبنی ارتباط مستقیم با نهاده‌های دامی دارد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: درهفته های آتی با ساماندهی نهاده‌های دامی التهابات تولیدکننده و فعالان حوزه لبنیات برطرف می شود.
 
ترخیص سویا و ذرت از بندر امام خمینی(ره)
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان خوزستان از ترخیص ۱۰۰هزار تن سویا و ۶۶هزار تن ذرت از بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
 
اولویت تخصیص ارز نهاده های دامی تغییر کرد
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: براساس مصوبه کمیته ارزی از این پس، اولویت تخصیص و تامین ارز نهاده های دامی با واحدهای تولیدی است.
 
چالش های پیش روی مرغداران
مشکلات مرغداران در تامین نهاده‌های دامی و دلایل گرانی مرغ و تخم مرغ در برنامه گفت و گوی ویژه خبری بررسی شد.
 
۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن نهاده دامی وارد کشور شد
رییس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: بتازگی ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن ذرت و سویا وارد کشور شده است که بیش از ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آن ذرت و بقیه سویا است.
 
ارائه ارز ترجیحی برای واردت نهاده دامی غلط است
رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و آب مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتقاد ما ارائه ارز ترجیحی به واردات نهاده دامی غلط است.
 
احتمال واردات تخم مرغ در صورت تداوم شرایط فعلی
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه در صورت تداوم شرایط فعلی در ماه های آینده مجبور به واردات تخم مرغ خواهیم شد، اظهار کرد: کمبود نهاده در بازار باعث افت تولید شده است.
 
با روند فعلی، مرغ کیلویی ۳۰ و تخم مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان خواهد شد!
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار دلیل افزایش قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر را کمبود نهاده‌ها و افت تولید دانست. نبی پور تصریح کرد: در صورت ادامه این روند قیمت تخم مرغ در پاییز که مصرف افزایش می‌یابد به کیلویی ٢٠ هزار تومان و شانه ای٥٠ هزار تومان می‌رسد و قیمت مرغ نیز به بیش از ٣٠ هزار تومان خواهد رسید.
 
معطلی نهاده‌های دامی در گمرکات را نمی‌پذیریم
حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی درباره جولان دلالان در بازار محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: فرایند کاشت، داشت و برداشت محصول در کشورمان به صورت ناقص اجرا می‌شود.
 
عرضه گسترده نهاده‌های دامی در کشور آغاز شد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: از امروز عرضه گسترده نهاده‌های دامی در کشور آغاز می‌َشود که با ادامه این روند و تداوم آن کمبودهای ایجاد شده در کشور جبران خواهد شد.
 
الزام وزارت جهاد به تعیین سهمیه نهاده دام و طیور براساس جوجه‌ریزی
یک مقام مسئول از الزام وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تعیین سهمیه نهاده دام و طیور بر اساس میزان جوجه‌ریزی و محصول نهایی خبر داد.
 
تولید مرغ کشور به سمت چه نژادی خواهد رفت؟
بررسی فضای رسانه‌ای کشور نشان می‌دهد، طی یک سال گذشته اتفاقات مهمی در بالادست سیاستگذاری تولید مرغ کشور رخ داده است. این یادداشت به این موضوع حیاتی و مهم پرداخته است.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com