کاهش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت مرغ
قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل نسبت به ابتدای شهریور ماه با کاهش ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومانی همراه شده و به ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان رسیده است.
 
پهلوگیری ۵ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی و نهادهای دامی در بندر شهید رجایی
محمدی کرجی ران گفت: پنج کشتی کالای اساسی حامل روغن، جو و گندم در حال انجام فرایند قانونی و اسنادی هستند و طی روزهای آینده( پایان شهریورماه ) در بندر شهید رجایی پهلو دهی خواهند شد.
 
مشکل اصلی تأخیر در ترخیص و حمل نهاده مرغداران است
دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ گفت: در حال حاضر افزایش عرضه مرغ صورت گرفته است و با تمهیداتی که در نظر گرفته‌اند قیمت نیز متعادل‌تر خواهد شد.
 
احتمال واردات تخم‌مرغ از هفته آینده
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ضمن اشاره به اینکه ۱۴ میلیون قطعه مرغ تخم گذار در سه ماه اول سال به دلیل ضرر و زیان مرغداران حذف شدند، از واردات تخم مرغ از کشورهای همسایه در هفته آینده نیز خبر داد.
 
مشکلات ناتمام یک روز کمبود نهاده، یک روز کرایه حمل بار
صنعت دامپروری از ابتدای سال‌جاری با چالش‌های متعددی مواجه بوده است، به‌طوری که دامداران به‌علت کمبود نهاده، گرانی علوفه، به‌صرفه نبودن تولید، قیمت پایین گوشت و شیر و ... دست به کشتار دام‌های مولد زدند و بسیاری از دامداری‌ها نیز دچار ورشکستگی شدند.
 
قیمت تخم مرغ متعادل می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با واردات تخم مرغ از هفته های آتی به بازار، قطعا قیمت تخم مرغ به تعادل می رسد.
 
توزیع نهاده ها باید از دست دولت خارج شود
علی جدی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخری از نهاده های که به صورت یارانه ای داده می شود سر از بازار آزاد در می آورد گفت: به طور قطع توزیع باید توسط بخش خصوصی انجام می شود و عده ای که در دولت مانع از ورود بخش خصوصی به این مساله می شوند در واقع ذینفع هستند.
 
صفایی: وزیر جهاد رخوت موجود در معاونت دام جهاد کشاورزی را سریع تر حل کند
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر جهاد کشاوری انتظار دارم تا رخوتی که در معاونت دام این وزارتخانه وجود دارد را سریع تر حل کنند.
 
مسئولان بگویند نهاده‌های بازار آزاد از کجا می‌آید!
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه وضعیت تولید تخم مرغ تا بهمن ماه درست نمی شود،گفت: انتظار داریم دولت سیزدهم دومینوی تصمیمات غلط دولت قبل درباره نهاده ها را متوقف کند.
 
۱۰ هزار تن تخم مرغ وارد می‌شود
در ماه‌های گذشته مشکلاتی همچون نرسیدن به موقع نهاده‌ها و همچنین تغییر نیافتن قیمت مصوب تخم‌مرغ، علیرغم افزایش قیمت نهاده‌های تولید موجب بی‌ثباتی در بازار تخم مرغ شد.
 
افزایش قیمت تخم‌مرغ تبعات اتفاقات سال گذشته است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار میهن گفت: توزیع نهادها از مبدأ به‌دست مصرف‌کننده به‌راحتی انجام می‌شود، ولی تأمین نهاده در حال حاضر مشکل دارد طی سه ماه گذشته فقط یکبار ذرت به گله‌های ما داده‌شده است و این در صورتی بوده که فقط ۴۰ درصد از ذرت را دریافت کرده‌ایم.
 
قیمت واقعی هر شانه تخم مرغ چقدر است؟
ناصر نبی پور با اشاره به اینکه بازار تخم مرغ تغییر محسوسی نسبت به هفته اخیر نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۷ هزار و ۲۰۰ تا ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان معادل شانه ای ۳۵ هزار تومان است.
 
مرغ ها شناسه دار می شوند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: تمامی کالاهای اساسی از مبدا تا مصرف کننده رصد و پایش می شوند.
 
مشکل کمبود نهاده‌ دامی در سطح کشور با آزادسازی از گمرک رفع می شود
فیروزکوه معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کمبود نهاده های دامی به علت خشکسالی و افزایش میزان تقاضا گفت: مشکل کمبود نهاده‌ها در سطح کشور با آزادسازی از گمرک رفع می شود.
 
۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار برای تامین نیاز بازار وارد می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار وارد کشور می‌شود و در قالب کشاورزی قراردادی در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.
 
احتمال کاهش ۳۰ درصدی قیمت جوجه یکروزه
نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از احتمال کاهش ۳۰ درصدی قیمت جوجه یکروزه در هفته جاری خبر داد.
 
حل مشکل کمبود نهاده‌های دامی کشور تا دو هفته آینده
مشکل تاخیر و کمبود نهاده دام در کشور با تزریق نهاده‌های دامی که در حال بارگیری از بندر‌های کشور هستند مرتفع خواهد شد.
 
کشتار گاو آخرین گزینه دامداران
کاهش بارش و در نتیجه خشکسالی باعث شد تا سال 1400 به سالی پر دردسر و پر چالش برای دامداران تبدیل شده و کاهش علوفه و بی‌تدبیری در تامین نهاده از سوی مسؤولان موجب شود تا آنها کشتار دام‌های مولد را آخرین گزینه خود برای فرار از مشکلات در روز میز قرار دهند، گزینه‌ای که می‌تواند برای سال‌های آینده مشکلات فراوانی را پیش روی صنعت دام و لبنیات کشور قرار دهد.
 
٣ تصمیم جدید دولت برای کاهش قیمت جوجه یک روزه
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به سه تصمیم جدید دولت برای کاهش قیمت جوجه یک روزه ، گفت: این تصمیمات غیرکارشناسی و عجولانه است.
 
سرعت در واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار
سرپرست اتحادیه سرا سری مرغداران گوشتی ایران گفت: قیمت مرغ در بازار تابع عرضه و تقاضاست و طی این مدت قیمت نسبت به قبل که ۴۳ هزار تومان بود ارزان‌تر شده و قیمت به ۳۶ هزار تومان رسیده است.
 
دست دلالان از توزیع نهاده‌های دامی در تهران کوتاه می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به تامین انواع نهاده‌های دامی برای دامداران و سایر واحدهای تولیدی اعلام کرد: طرح ضربتی تامین انواع نهاده‌های دامی با جدیت کامل در حال اجرا است و دست دلالان و واسطه‌گران کوتاه می‌شود.
 
موافقت دولت با واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی
با توجه به اهمیت جوجه یک روزه به عنوان اصلی ترین نهاده تولید گوشت مرغ در کشور که هرگونه کمبود آن می تواند موجب کاهش تولید و نهایتاً افزایش قیمت گوشت مرغ برای مصرف کنندگان شود، هیات وزیران با صدور مجوز برای واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور موافقت کرد.
 
محدودیت در تولید پاییزه صنعت دامپروری به دلیل دام مازاد
رییس شورای تامین دام کشور گفت: هر ساله بیشر تولید صنعت دامپروری در پاییز انجام می‌شود، اما اکنون به دلیل وجود مازاد دام سبک و سنگین با اوزان بالا، تولید این صنعت با مشکل جدی روبروست که نیازمند راهکاری مناسب جدید است.
 
پنهان کاری۵تشکل درباره نواقص بازارگاه
۵ تشکل بخش کشاورزی در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی به تمجید از سامانه بازارگاه پرداخته و به نواقص این سامانه که طی سالهای اخیر مشکلات متعددی را ایجاد کرده، هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند.
 
کاهش تولید و افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار مشهد
خراسان رضوی بعد از آرام گرفتن قیمت مرغ در بازار این بار نوبت تخم‌مرغ رسیده است تا قیمت‌های جدیدی از خود در بازار ثبت کند؛ خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر حاکی از افزایش قیمت تخم‌مرغ است. مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا از خرده فروشی‌های سطح شهر مشهد حاکی از افزایش قیمت هرشانه ۳۰ عددی تخم مرغ به حدود ۴۰ هزارتومان است. در حال حاضر تخم‌مرغ ۳۰ درصد به صورت غیر رسمی گران‌تر از قیمت مصوب یعنی کیلویی ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود. البته در برخی نقاط شهر نوساناتی نیز وجود دارد.
 
هزینه حمل نهاده‌های دامی از جنوب به خراسان رضوی بیشتر از شمال است
رییس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: حمل نهاده‌های دامی از بنادر جنوب کشور به این استان هزینه زیادی برای بخش خصوصی به همراه دارد در حالی که حمل این بار از بنادر شمال به استان کوتاه‌تر است و هزینه کمتری دارد.
 
افزایش قیمت و کمبود مرغ در ماه‌های آینده قطعی است
افزایش قیمت جوجه یک‌روزه قصه تکراری است که همواره باعث کمبودهای شدید در بازار مرغ شده و تنش‌های اقتصادی و اجتماعی زیادی را برای مرغداران، مرغ‌فروشان و مردم به همراه داشته است.
 
درخواست مجلس از دادستان برای ورود به موضوع توزیع نهاده‌های دامی/ ساداتی نژاد برنامه‌هایش را زودتر اجرایی کند
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اعلام اینکه مشکل واحدهای طیور و دامداری در خصوص نهاده‌های دامی همچنان پابرجاست، از برگزاری جلسه با دادستانی کل کشور در خصوص توزیع نهاده‌ها و ورود به این موضوع خبر داد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2021 ITPNews.com