تولید صنعتی دام سبک؛ دستور کار جدید برای سال 1402
وزیر جهادکشاورزی در دیدار نوروزی با روسای ۳ سازمان دامپزشکی کشور، امور عشایری و منابع طبیعی و آبخیزداری، خواستار نوآوری در ارائه خدمات آنها در سال 1402 گردید.
 
وضعیت کردستان در ذخیره سازی گوشت مرغ مطلوب است
بازرس کل استان کردستان گفت: وضعیت استان در ذخیره‌سازی گوشت مرغ مطلوب است و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.
 
۱۲۰۰ رأس دام زنده از بندر دیر به مقصد امارات ترانزیت شد
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر از ترانزیت هزار و ۲۰۰ رأس دام زنده از بندر دیر به مقصد کشور امارات تحت نظارت دامپزشکی خبر داد.
 
صادرات بیش از ۱۰ هزار تن خوراک آبزیان تولید گیلان
مدیرکل شیلات استان گفت: سالانه بیش از ۱۰ هزار تن خوراک آبزیان تولید گیلان به کشور‌های (CIS)، ترکیه و عراق صادر می‌شود.
 
بازار گوشت به ثبات رسید
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با وجود فراوانی دام داخل ناشی از زایش های زمستان و انبوه گوشت وارداتی، بازار گوشت به ثبات رسیده است.
 
امکان خودکفایی در واردات نهاده‌ دامی با غنی‌سازی ضایعات غذا
ضایعات بخش کشاورزی در زنجیره­های مختلف موجود در کشور معادل تامین غذای ۱۸ میلیون نفر است، کنترل و استفاده از روش های دانش بنیان در غنی سازی غذایی ضایعات بخش کشاورزی می تواند کشور را از واردات نهاده ­های دامی بی نیاز کند.
 
افزایش ۲۸ درصدی تامین ارز واردات اقلام اساسی وزارت جهاد کشاورزی
مدیرکل تجارت خارجی بانک مرکزی گفت: تامین ارز اقلام اساسی وزارت جهاد کشاورزی (شامل گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، روغن و دانه‌های روغنی) از ابتدای سال تا کنون، نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.
 
تهدید کاهش دام بر امنیت غذایی
کاهش ۱۹ درصدی جمعیت دامی خراسان شمالی و افت ۱۸ درصدی میزان تولید لبنیات عشایری در منطقه شمال شرق کشور زنگ خطری است که در قطب دامداری و دامپروی به صدا درآمده و امنیت غذایی این خطه را با تهدید روبه‌رو کرده است.
 
تخم مرغ کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری یک هزارتومان با نرخ مصوب اختلاف دارد.
 
زنجیره ارزش زنبورداری، ظرفیتی برای توسعه گلستان
استقرار زنجیره ارزش زنبورداری در گلستان ظرفیت‌ بکر افزایش درآمد و کمک به تحقق چشم‌انداز ارتقای بهره‌وری در استان است که انتخاب ایده "زنجیره یکپارچه زنبور عسل" در رویداد علمی سفر تندرستی کشور، گوشه‌ای از تلاش برای رسیدن به این هدف به شمار می‌رود.
 
کمبود گوشت مرغ در گلستان از ماه آینده
رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: درحال حاضر مرغداران گلستانی حال و روز خوبی ندارند و کمبود نهاده، گرانی‌ها و بالا رفتن هزینه‌های تولید باعث شده جوجه ریزی نداشته باشند ودرماه آینده با کمبود گوشت مرغ مواجه خواهیم بود.
 
توقف موقت واردات گوشت از برزیل
مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور از توقف موقت واردات فرآورده های پروتئینی از برزیل خبر داد و گفت: همه گوشت‌های وارداتی سالم و بهداشتی است و تاکنون مورد آلودگی نداشته ایم.
 
هوشمند سازی توزیع مرغ منجر به حذف دلالان می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه وجود شفافیت در بستر تولید از مزیت‌های مهم سامانه «ستکاوا» است، گفت: هوشمند سازی توزیع مرغ منجر به حذف واسطه گری‌ها و دلالان می شود.
 
تاثیر آمار اشتباه کشاورزی در بالا رفتن قیمت گوشت قرمز
وزیر جهاد کشاورزی گفت: آمار دام مازاد را دو میلیون راس می گویند و به همین دلیل اجازه صادرات می‌دهیم اما چند ماه بعد دچار کمبود می‌شویم آمار ها را که بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم دقیق نبوده است.
 
ارز واردات نهاده‌های دامی هنوز اختصاص پیدا نکرد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی با درخواست‌های واردات نهاده‌های دامی موافقت کرده است اما بانک مرکزی ارز مورد نیاز آن را اختصاص نمی‌دهد.
 
ساداتی نژاد: کمبودی در توزیع نهاده‌های دامی نداریم
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بنا داریم برخی اقلام و کالاهایی که به دلیل تلاطم ارزی قیمت آنها بالا رفته را با واردات کنترل کرده و مانع گران شدن آن شویم.
 
تامین گوشت مورد نیاز مشهد با واردات دام زنده
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: بازرگانان برای واردات دام زنده از افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی فعال شده‌اند تا گوشت قرمز مشهد به نحو مناسب تامین شود.
 
۳ سال است که جوجه مرغ گوشتی از تولید داخل تامین می‌شود
رئیس سازمان اقتصادی کوثر گفت: از ۳ سال گذشته جوجه مرغ گوشتی از تولید داخل تامین می‌شود.
 
زیان دامداران در تولید شیر به مرز ۴ هزار تومان در هر کیلوگرم رسید
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران از رسیدن زیان دامداران در تولید هر کیلوگرم شیر به مرز ۴ هزار تومان خبر داد و گفت: دامداران با کمبود عرضه و افزایش قابل توجه قیمت در برخی از نهاده های خوراک دام مواجه شده اند.
 
تولید گوشت قرمز در کشور ۹۰۰ هزار تن برآورد می‌شود
مدیرکل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور، تولید سالانه گوشت دام سبک و سنگین را حدود ۹۰۰ هزار تن برآورد کرد و گفت: ارتقای تولید در ازای یک راس دام مولد در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و این مرکز قرار دارد.
 
مطالبه وارد کنندگان نهاده از بانک مرکزی برای تخصیص ارز
اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: ۲۵ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی متعلق به بخش خصوصی در انتظار تخصیص ارز است.
 
بلاتکلیفی چند ماهه ۶۷ هزار تن ذرت در بندر شهید رجایی
بازرسی کل استان هرمزگان در پی معطلی یک کشتی با ۶۷ هزار تن ذرت دامی در بندر شهید رجایی به موضوع ورود کرد و خواستار ‌ترخیص فوری این محموله شد.
 
تولید خوراک دام از ضایعات خرما کاهش خروج ارز از کشور را به دنبال دارد
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: تولید انبوه خوراک دام بر پایه ضایعات سرشاخه خرما به دامداران ، کاهش هزینه دامداری و کاهش خروج ارز از کشور را به دنبال دارد.
 
مرغداران «پودر گوشت» را جایگزین سویا کردند
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان اظهار داشت: مرغداران به ناچار، روی به استفاده از پودر گوشت به جای سویا آورده‌اند که آن نیز چون از ضایعات گوشت تهیه می‌شود موجب کاهش کیفیت تخم مرغ شده و به نوعی تنها برای سیر کردن مرغ استفاده می‌شود.
 
کاهش میزان واردات نهاده های دامی به 17 درصد رسید
میزان واردات نهاده های دامی کشور در 10 ماهه سالجاری با کاهش 17 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به 12 میلیون و 91 هزار و 113 تن رسید.
 
مشکلات مرغداران در اسرع وقت مرتفع شود
نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حل مشکل مرغداران، گفت: برخی مشکلات مرغداران بر زمین مانده که عمده آن عدم هماهنگی بین اتحادیه‌ها و وزارت جهادکشاورزی است.
 
رونق پرورش شترمرغ در گرو حمایت است
توسعه پرورش شتر مرغ در شهرستان کهگیلویه با اجرای طرح های حمایتی آغاز شده اما رونق آن در گرو تامین نهاده و حمایت تسهیلاتی است.
 
ما به دنبال کاهش هزینه تولید در کشور هستیم
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ضرورت دارد با افزایش ضریب مکانیزه کرد واحدهای تولید زیرمجموعه امور دامی آنها را به استاندارد روز جهانی نزدیک کرده و هزینه تولید را کاهش دهیم.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com