تحلیل دلایل افزایش قیمت مرغ - برنامه تیتر امشب
نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در گفتگوی با تیتر امشب با بیان اینکه تولید و تنظیم بازار مرغ بر عهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده است، گفت: قیمت گذاری کالا‌های اساسی گروه اول مانند لبنیات، گوشت و مرغ در سازمان حمایت کارشناسی شده و بر اساس مولفه‌های تمام شده نظارت می‌شود.
 
شیر خام به علت کمبود نهاده های دامی گران شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: کمبود نهاده های دامی از جمله کنجاله سویا, جو و ذرت علت افزایش ۵۵ درصدی قیمت شیر خام بوده است.
 
عوارض ۳۵۰۰ تومانی برای صادرات تخم‌مرغ تمدید شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: پیرو مصوبات کارگروه تنظیم بازار تا زمان ابلاغ میزان عوارض جدید صادرات تخم مرغ، رقم اعلامی قبلی ۳۵۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم برای تخم مرغ خوراکی اعمال می شود.
 
علت و تحلیل افزایش قیمت لبنیات و پروتئین در گفتگوی خبری
این برنامه در سومین روز آذر ماه سال 99 برگزار شد تا مسئولین اجرایی کشور در خصوص افزایش قیمت لبنیات و پروتئین در رسانه ملی ایران توضیحاتی را مردم بدهند و عملکرد دولت را در این خصوص به نقد و بررسی گذاشته و راهکارهایی که تا کنون اجرا شده یا قرار است اجرا شود را به ایرانیان توضیح دهند.
 
فیلم وبینار بازدید زنده از کارخانه Emka سازنده ماشین های مدرن جوجه کشی از کشور بلژیک
وبینار بازدید زنده از کارخانه Emka سازنده ماشین های مدرن جوجه کشی از کشور بلژیک - با اجرای آقای دکتر دانیل آبراهام - مدیرعامل شرکت EMKA - توسط شرکت طیوران ابزار - نماینده شرکت امکا ( EMKA در ایران ) در ساعت 14:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
رانت ارز و آمار نهاده های گم شده
علی خضریان با اشاره به کم توجهی رئیس جمهور و معاون اول وی به درخواست‌های وزارت جهاد کشاورزی و هشدارهای وزارت اطلاعات درباره حساسیت موضوع تأمین ارز مناسب برای واردات و توزیع نهاده‌های دامی و عدم ابلاغ دستورات به موقع، گفت: عدم نظارت دولت بر عملکرد وزارت خانه‌های مرتبط و بانک مرکزی و همچنین بی توجهی به کاهش سنگین ذخایر استراتژیک نهاده‌ها از دیگر نکات قابل توجه در این زمینه است.
 
قیمت یک راس گوسفند در خارج از کشور
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در برنامه تهران بیست شبکه تهران قیمت یک راس گوسفند در خارج از ایران و در کشورهای همسایه را اعلام کرد
 
دولت می‌گوید ذرت و کنجاله بیشتر از پارسال وارد کشور شده، پس چرا اوضاع اینگونه است؟!
محمد علی کمالی سروستانی، مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: مرغ زنده برای مرغدار ما ۱۶۸۵۰ تومان در می‌آید، آنوقت کارگروه تنظیم بازار قیمت مرغ زنده را ۱۳۱۰۰ تومان تعیین کرده، یعنی با چند هزار تومان ضرر!
 
کالاهای اساسی و ناهماهنگی مسئولین - فیلم
رئیس کل گمرک ایران گفت: ریشه ناهماهنگی ها، تعدد قوانین و مقررات، تعدد سازمان های مرتبط با تجارت و تعدد مراجع حاکم بر یک امر واحد در کشور است.
 
امضاهای طلایی مشکل اصلی سامانه بازارگاه - فیلم
مدت هاست سامانه بازارگاه برای تنظیم بازار خوراک دام توسط وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده اما به گفته پرورش دهندگان دام از زمانی که این سامانه شروع به کار کرده نه تنها مشکل حل نشده بلکه حاشیه سود نهاده دام چند برابر شده است، مشکل کجاست؟
 
فیلم وبینار روش های کنترل و مبارزه با کنه واروا در زنبورعسل
وبینار روش های کنترل و مبارزه با کنه واروا در زنبورعسل - با اجرای آقای مهندس محمد حسامی - کارشناس ارشد بخش امنیت زیستی شرکت رویان دارو - توسط شرکت رویان دارو در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
تامین نشدن خوراک دام و تعطیلی دامداری‌ها-فیلم
تامین نشدن خوراک دام از سامانه دولتی بازارگاه و عرضه بدون محدودیت آن در بازار آزاد، تعطیلی دامداری‌های متعددی را به همراه داشته است.
 
مرغداران از پشت پرده گرانی مرغ می گویند - فیلم
مرغداران کرمانی عدم حمایت مسئولان را عامل ورشکستگی و تعطیلی مرغداری‌ها اعلام می‌کنند.
 
مازاد تولید روزانه ۱۰ هزارتن تخم مرغ در کشور
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار گفت: در حال حاضر تولید تخم مرغ به لحاظ حجم مناسب است، به طوری که روزانه ۱۰ هزار تن تولید مازاد بر مصرف شکل گرفته است.
 
فیلم وبینار آیا هیدروکس آنالوگ متیونین مانند یک اسید آلی عمل می کند
وبینار آیا هیدروکس آنالوگ متیونین مانند یک اسید آلی عمل می کند - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
سامانه گمرک اطلاعاتش را کامل به بازارگاه نمی دهد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به حضور معاونان وزارتخانه‌های مرتبط با نهاده‌های دامی در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بر اساس اطلاعات و آمار، سامانه گمرک اطلاعاتش را کامل به بازارگاه نمی‌دهد.
 
مشکلات دامداران، از کمبود تا گرانی نهاده‌ها
نوسانات قیمت به دامداری‌های خراسان جنوبی هم رسیده و تأمین نهاده‌های دام را برای دامداران سخت کرده است.
 
۴/۲میلیارد دلار به نهاده‌های دامی تخصیص پیدا کرد
رئیس مجلس در جلسۀ غیرعلنی گفت: بیش از ۴/۲میلیارد دلار به نهاده‌های دامی تخصیص پیدا کرده است ولی هم کمبود کالا داریم هم از ارز خبری نیست؛ این کمبود ارز نیست، ناکارآمدی مدیریتی است.
 
فیلم وبینار نقش برتر اسید آمینه هاى ال متیونین ، ال لیزین ، ال والین و ال آرژنین در تغذیه ى طیور ایران
وبینار وبینار نقش برتر اسید آمینه هاى ال متیونین ، ال لیزین ، ال والین و ال آرژنین در تغذیه ى طیور ایران ( Superior role of amino acids L-methionine, lysine, valine and arginine for poultry nutrition in Iran ) - با اجرای آقای دکتر حامد احمدی - بعضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس - توسط شرکت مرغ نوجان در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
فیلم وبینار بیماریB.V.D در گله های گاو شیری ( پیشگیری و کنترل )
وبینار وبینار بیماریB.V.D در گله های گاو شیری ( پیشگیری و کنترل ) - با اجرای آقای دکتر طاهر پازوکی - بورد تخصصی مامایی و بیماری های تولید مثل دام - توسط شرکت رویان دارو در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
بز مورسیا و رونق اقتصادی
با پرورش بز نژاد مورسیا در شهرستان البرز، دامداری در این شهرستان رونق دوچندان گرفته و مسیر اشتغال را هموارتر کرده است.
 
فیلم وبینار مقایسه منابع مختلف متیونین از نظر اثر بر استرس اکسیداتیو
وبینار مقایسه منابع مختلف متیونین از نظر اثر بر استرس اکسیداتیو - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 90 دقیقه به پایان رسید.
 
ظاهرا تلاشی برای اصلاح بازارگاه نمی شود
بازارگاه ایرادات زیادی دارد. ایراداتی که بارها و بارها به آنها اشاره شده است اما ظاهرا هیچ تلاش و همتی برای اصلاح آنها نمی شود.
 
فیلم وبینار بیماری B.V.D در گله های گاو شیری ( بررسی و معرفی )
وبینار بیماری B.V.D در گله های گاو شیری ( بررسی و معرفی ) - با اجرای آقای دکتر طاهر پازوکی - بور تخصصی مامایی و بیماری های تولید مثل دام - توسط شرکت رویان دارو در ساعت 15 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 70 دقیقه به پایان رسید. در انتهای این وبینار، شرکت کنندگان به صورت اینترنتی و از راه دور اقدام به طرح پرسش های خود و دریافت پاسخ های مربوطه از سخنران وبینار نمودند.
 
فیلم وبینار مقایسه دورزینگ و هندلینگ افزودنی های جامد و مایع
وبینار مقایسه دورزینگ و هندلینگ افزودنی های جامد و مایع - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
تا سال آینده بساط مرغ اجداد خارجی جمع خواهد شد
طبق گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی تا پایان سال آینده و با گسترش لاین آرین ایرانی بساط خارجی کاملا جمع خواهد شد
 
اولویت‌های ناعادلانه در اختصاص نهاده‌ها
اگرچه بازار نهاده‌ها انحصاری نیست، اما اولویت‌های ناعادلانه‌ای وجود دارد که برخی از آن به امضا‌های طلایی تعبیر می‌کنند و این موجب نارضایتی مرغداران و دامداران می‌شود.
 
فیلم سیلوسازی ذرت
این فیلم نشان می دهد ذرت های جمع آوری شده را چگونه افراد با کمک یکدیگر به صورت سیلو درآورده و روی آن را می پوشانند. این فیلم با 10 برابر نمودن سرعت نمایش داده شده است.
 
فیلم وبینار مقایسه مکانیزم جذب دی ال و هیدروکسی آنالوگ متیونین
وبینار مقایسه مکانیزم جذب دی ال و هیدروکسی آنالوگ متیونین - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک در ساعت 15:30 در استادیوی ITPNews به صورت زنده پخش گردید و پس از 80 دقیقه به پایان رسید.
 
نگهداری گاو شیری در کنار گوساله اش
در این مطالعۀ تحقیقاتی، ما نگهداری گاو شیری در کنار گوساله اش را مورد بررسی قرار می دهیم. این مطالعه رفتار حیوان ، سلامت ، میزان مصرف خوراک و تولید مثل در هر دوی گاو و گوساله اش را بررسی و آزمایش می کند.
 
اعتراض دامداران خراسان رضوی در حضور مدیر کل جهاد واستاندار
این فیلم اعتراض و تجمع دامداران خراسان رضوی را در تاریخ اول شهریور نود و نه در حضور مدیر کل جهاد و استاندار این استان نشان می دهد که توسط یکی از کاربران برای ما ارسال شده است.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com