چالش‌های پیش روی صادرات شیر خشک
حدود ۲ ماه پیش، فروش شیر به دلیل شیوع کرونا کاهش یافت که برای جلوگیری از دور ریز آن، تولید مازاد دامداران در کارخانجات به شیرخشک صنعتی تبدیل شد، اما این بار مشکل مازاد شیرخشک صنعتی به وجود آمد.
 
فیلم ترمیم و سم چینی گاو در آرامش
در فیلم فوق مشاهده خواهید کرد که چطور در کمترین استرس و با دقت نسبتا خوبی می توان اقدام به تمییز سازی سم و به عبارتی ترمیم یا سم چینی گاو کرد
 
نحوه توزیع نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های تولیدی مرغ تخم‌گذار تعیین شد
کمیته رصد و پایش بازار تخم مرغ نحوه توزیع نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های تولیدی مرغ تخم گذار را تعیین کرد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در آخرین نشست کمیته رصد و پایش بازار تخم مرغ که با حضور محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار تشکیل شد، مقرر شد به منظور تامین نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های تولیدی مرغ تخم گذار، توزیع تمامی نهاده‌های مورد نیاز این بخش تا راه‌اندازی کامل سامانه بازارگاه از طریق اتحادیه مرکزی مرغداران میهن صورت گیرد.
 
ثبت نام رایگان وبینار چالش های صنعت گاو شیری در سال 99
وبینار چالش های صنعت گاو شیری در سال 99 در 16 تیر 1399 توسط شرکت دانش بنیان ویوان برگزار و از طریق موسسه خبری و اطلاع رسانی ITPNews پخش می گردد.
 
بی تدبیری مسئولین بحرانی بدتر از تحریم های خارجی
همه چیز وجود دارد - بنادر مملو از نهاده هایی هستند که باید در سالن مرغداری ها باشد - هر زمان هر نهاده ای که نیاز داشته باشید در کمتر از 24 ساعت در سالن شما خواهد بود اما به شرط تهیه از بازار آزاد و با قیمتی بسیار بالا و آیا این همان تدبیر و نظارتی است که مسئولین وعده آن را به تولیدکنندگان داده بودند. با ادامه مشکلات مرغداران، کشورمان به زودی به جای دانه مرغ، واردکننده مرغ می شود!
 
بزرگترین تولیدکنندگان مرغ در جهان از ۲۰۲۰-۱۹۶۱
بزرگترین تولیدکنندگان مرغ در جهان از ۲۰۲۰-۱۹۶۱ را در این ویدیو می‌بینید؛
 
خودکفایی لاین در سال 1400 و مسائل مربوط به مرغ سایز
مهندس رضایی - معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی - به مناسبت هفته جهادکشاورزی در شبکه آموزش حضور داشتند و توضیحاتی را در مورد خودکفایی لاین در سال 1400 عنوان کردند که نشان می داد ایشان به فعالیت تنها لاین کشور و نژادی که در ایران موجود است خوش بین هستند و امیدوارند تا در سال 1400 در این خط تولید به خودکفایی و بهره وری خوبی برسیم .
 
فیلم وبینار تنظیم جیره با پروتئین خام کم
وبینار تنظیم جیره با پروتئین خام کم - با اجرای آقای مهندس علی افسر - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد ورامین و مدیر ارشد خدمات فنی بخش افزودنی های خوراک دام شرکت ایوانیک - توسط شرکت ایوانیک و در ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت و نیم به پایان رسید.
 
شکل سهمیه بندی در بازارگاه مورد تردید است
در این مصاحبه با آقای دکتر نبی پور بر روی مباحث مختلفی صحبت کردیم که مطالب زیر به صورت برجسته در صحبت هایمان مطرح گردید.
 
سامانه بازارگاه؛ جولانگاه دلالان
سامانه بازارگاه به جولانگاه دلالان بدل شده است.دلالان در حالی به این سامانه دسترسی دارند که تولیدکننده واقعی حتی نهاده مورد نیاز خود را هم نمی توانند از این سامانه تهیه کنند.
 
تأمین نهاده‌های دامی در دوره پساکرونا
اختلالات ایجاد شده در واردات نهاده‌های دامی و تأمین و توزیع آنها مشکلات بسیار زیادی را برای دامداران و تولیدکنندگان ایجاد کرده است
 
فیلم/بازرسی از کارخانجات تولید نهاده های دام و طیور
در راستای اجرای مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان مبنی بر پایش فرآیند تولید و توزیع ، اکیپ مشترک بازرسان سازمان های نظارتی از کارخانجات تولید نهاده های دام و طیور اردبیل بازرسی کردند.
 
فیلم وبینار شناخت افزودنی ها و مکانیسم اثر، کاربرد و مزایای آنها
وبینار شناخت افزودنی ها و مکانیسم اثر، کاربرد و مزایای آنها - با اجرای آقای دکتر رضا طوایف - مدیر علمی شرکت داروسازی رویان دارو و بورد تخصصی بیماری های طیور - توسط شرکت رویان دارو و در ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
چرا روز جهانی شیر مهم است ؟
از اولین روز بزرگداشت جهانی روز شیر در سال 2001 میلادی تاکنون، بسیاری از کشورهای جهان هر ساله در این مراسم شرکت می کنند و تعداد آنها نیز هر سال بیشتر می شود.
 
فیلم وبینار تعادل الکترولیتی جیره طیور
وبینار تعادل الکترولیتی جیره طیور با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید. در انتهای این وبینار، شرکت کنندگان به صورت اینترنتی و از راه دور اقدام به طرح پرسش های خود و دریافت پاسخ های مربوطه از سخنران وبینار نمودند.
 
فیلم وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه دوم
وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه دوم با اجرای آقای دکتر حسن صادقی - بورد تخصصی بیماری های طیور و معاونت طرح و تحقیقات شرکت تولیدی طیوران ابزار - ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews و توسط شرکت تولید طیوران ابزار آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
تولیدکنندگان ما جور سیاستمداران ما را می کشند
مصاحبه ای تصویری با آقای دکتر موافق قدیری - مدیرعامل شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک، دارو و مکمل دام و طیور و آبزیان کشور - انجام داده ایم که در آن به مباحث روز صنعت خوراک ایران پرداخت ایم.
 
بازنگری در وضع دامداران
دامداران خواستار بازنگری در وضعیت توزیع نهاده ها، قیمت گوشت و شیر تولیدی خود هستند.
 
فاصله‌گذاری اجتماعی در دامپروری و مرغداری-فیلم
کاهش چهره به چهره و رعایت فاصله حداقل 1 تا 2 متر یکی از ضروریات جلوگیری از شیوع کروناست. برای اطلاع از راهکارهای جلوگیری از شیوع کرونا در دامپروری و مرغداری این ویدئو را ببینید.
 
فیلم وبینار جیره گاوهای شیری از محوریت پروتئین به آمینو اسید
وبینار جیره گاوهای شیری از محوریت پروتئین به آمینو اسید با اجرای آقای دکتر فرهاد فرودی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ورامین - ساعت 15:35 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت و سی دقیقه به پایان رسید.
 
اولین مرغداری مسجد سلیمان، خاموش شد - فیلم
با قطع گاز و ایجاد مشکلات متعدد و عدم حمایت و برداشتن گام هایی برای حفظ تولید متاسفانه اولین مرغداری تاسیس شده در مسجد سلیمان چراغ هایش خاموش شد.
 
تعادل در بازار نهاده و خرید 14500 تومانی گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی
قای حسن عباسی معروفان، با اشاره به اینکه روند واردات خوراک دام بدلیل مشکلات ارزی و گمرکی حدود سه ماه متوقف بود افزود: از ابتدای امسال بتدریج این مشکلات برطرف و بیست و پنج روز است که روال عادی شده و در مجموع از ابتدای سال تاکنون شرکت پشتیبانی امور دام بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تن و بخش خصوصی هم هفتصد هزار تن نهاده وارد کرده است.
 
فیلم وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه اول
وبینار جوجه کشی با تکیه بر تکنولوژی Dry Hatch - جلسه اول با اجرای آقای دکتر حسن صادقی - بورد تخصصی بیماری های طیور و معاونت طرح و تحقیقات شرکت تولیدی طیوران ابزار - ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews و توسط شرکت تولید طیوران ابزار آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت به پایان رسید.
 
7 شیوه برای روزهای کرونایی در مزارع کشاورزی
این فیلم درباره 7 روش ساده و عملی است که در زمان های کرونایی بهتر است این موارد را در مزرعه کاری خود در نظر بگیرید
 
فیلم گزارش خبری شبکه دو سیما / ضرر مرغداران را جبران می‌کنیم
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه تولید کشور بر اساس برنامه ریزی انجام می‌شود، گفت: تولید به ویژه در بخش کشاورزی مراحل مختلفی دارد و بر اساس منابع مالی و منابع نهاد‌ها برنامه ریزی می‌شود و کار به طور منظم و بر اساس اصول، پیش می‌رود.
 
فیلم سخنان رئیس قوه قضائیه در خصوص معدوم سازی جوجه یکروزه
فیلم سخنان رئیس قوه قضائیه در خصوص معدوم سازی جوجه یکروزه
 
فیلم تحلیل صنعت مرغداری در برنامه دنیای اقتصاد
در این فیلم آقایان دکتر مهربانی یگانه- استاد دانشگاه تهران- مهندس یارمحمدی - مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی و مهندس صدیق پور - دبیر انجمن جوجه یکروزه گوشتی حضور داشتند و در خصوص مشکلات اساسی صنعت مرغداری من جمله جریان معدوم سازی جوجه های یکروزه گوشتی با یکدیگر بحث و گفتگو کردند
 
فیلم وبینار نحوه استفاده از ضد عفونی کننده ها و دوره های پروتکل نویسی در طیور
وبینار نحوه استفاده از ضد عفونی کننده ها و دوره های پروتکل نویسی در طیور با اجرای آقای مهندس محمد حسامی - کارشناس ارشد بخش امنیت زیستی شرکت رویان دارو - راس ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از دو ساعت به پایان رسید. در انتهای این وبینار، شرکت کنندگان به صورت اینترنتی و از راه دور و بدون نگرانی از هر گونه بیماری و وبیروس کرونا و به طور کاملا فعال اقدام به طرح پرسش های خود و دریافت پاسخ های مربوطه از سخنران وبینار نمودند.
 
پایین آمدن قیمت مرغ در بازار و ضرر تولید کنندگان
صادقی مدیرکل صنعت،معدن،وتجارت استان اردبیل افزود: با کاهش تقاضای مرغ در بازار،قیمت فروش این محصول به قیمت هرکیلوگرم زیر ده هزار تومان رسید.
 
فیلم/شیوع ویروس کرونا و کاهش سرانه مصرف شیر
سالانه 540 هزار تن شیر دراستان تولید می شود که به دلیل محدودیت های صادراتی و شیوع ویروس کرونا، سرانه مصرف آن کاهش یافته است
 
فیلم وبینار نحوه استفاده از ضدعفونی کننده ها در دامپروری با تمرکز بر تب برفکی
وبینار وبینار نحوه استفاده از ضدعفونی کننده ها در دامپروری با تمرکز بر تب برفکی با اجرای آقای مهندس محمد حسامی - وبینار نحوه استفاده از ضدعفونی کننده ها در دامپروری با تمرکز بر تب برفکی - راس ساعت 15:30 در استودیوی ITPNews آغاز گردید و پس از بیش از یک ساعت و نیم پایان رسید. در انتهای این وبینار، شرکت کنندگان به صورت اینترنتی و از راه دور و بدون نگرانی از هر گونه بیماری و وبیروس کرونا و به طور کاملا فعال اقدام به طرح پرسش های خود و دریافت پاسخ های مربوطه از سخنران وبینار نمودند.
 
Copyright © 2006 - 2020 ITPNews.com