ویوان عنوان برند برتر سال 1402 را کسب کرد
یازدهمین همایش نشان تجاری برتر برندینگ کشور با رویکرد «ظهور و افول برندها» همزمان با یازدهمین مراسم معرفی و تجلیل از برندهای برتر خراسان رضوی در تاریخ 24 آبان ماه 1402 برگزار شد و شرکت ویوان توسط عنوان برتر سال 1402 را کسب نماید.
 
هشدار دامپزشکی آذربایجان غربی نسبت به خطر شیوع بیماری تب برفکی
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: با توجه به افزایش عوامل خطر رخداد بیماری تب برفکی در سطح استان نسبت به خطر شیوع این بیماری در بین دام‌های استان هشدار داد.
 
جوجه ریزی آذر به ۱۳۰ میلیون قطعه می‌رسد
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که جوجه ریزی آذرماه با تامین به موقع نهاده‌های دامی به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد.
 
کرمانشاه می‌تواند بازار مرغ اقلیم کردستان عراق را در دست بگیرد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی استان کرمانشاه گفت: به آسانی می‌توانیم بازار مرغ اقلیم کردستان عراق را در دست بگیریم.
 
۴۰ هزار تُن ذرت بین دامداران و مرغداران استان مرکزی توزیع شد
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان مرکزی گفت: ۴۰ هزار تُن ذرت امسال به صورت اعتباری و با بازپرداخت چهارماهه توسط اداره‌کل پشتیبانی امور دام این استان بین دامداران توزیع شد.
 
یک کشتی حامل کنجاله سویا در بندرامام در حال تخلیه و بارگیری است
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از تخلیه و بارگیری یک کشتی دیگر حامل نهاده‌ دامی در بندر امام (ره) خبر داد و گفت: روند واردات نهاده‌های دامی از طریق بندر امام به کشور ادامه دارد.
 
تولید و توزیع مرغ هوشمند می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: راه‌اندازی سامانه ستکاوا با هدف نظارت و پایش هوشمند بر شبکه تولید و توزیع مرغ گرم و قطع دست دلالان بازار مرغ است.
 
صادرات تخم‌مرغ به ۱۱۰ هزار تن رسید
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۰ هزار تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شده است.
 
هیچ کمبودی در کنجاله سویا نداریم
قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: در یک ماه اخیر، بیش از ۴۰۰ هزار تن کنجاله در کشور توزیع شده و تا پایان دی ماه بیش از یک میلیون تن دیگر تامین می‌شود.
 
رشد ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری خراسان شمالی
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از رشد ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
 
رتبه دوم استان زنجان در تولید گوشت بوقلمون کشور
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه استان زنجان ۱۰ درصد نیاز کشور به گوشت بوقلمون را تامین می‌کند، گفت: استان زنجان بعد از اصفهان دومین تولید کننده گوشت بوقلمون در کشور است.
 
اصلاح ژنتیکی مرغ راهی برای پایان دادن به معدوم سازی جوجه های نر
محققین اسرائیلی باور دارند که با اصلاح ژنتیکی مرغ ها و به دنیا آمدن جوجه های ماده می توان به کشتار میلیاردها جوجۀ نر پایان داد.
 
بیماری سیاه تاج
در سال های اخیر بروز بیماری سیاه تاج در بریتیش کلمبیا رو به افزایش بوده است. سال گذشته دومین سال متوالی از گزارش موارد سیاه تاج بوده است که به جای گزارش در اوایل تابستان، در ماه مارس گزارشی از این بیماری داده شد و سال 2022 حتی بدتر از آن بود چرا که یک مورد از بیماری در ماه ژانویه و دو مورد دیگر در فوریه گزارش شد.
 
چین خواهان پای مرغ‌های ایران شد
قائم‌مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته میان سازمان دامپزشکی و وزارت امور خارجه ایران با چین، توافقاتی انجام شده که از یک ماه آینده صادرات پای مرغ ایران به چین به صورت مستقیم انجام شود.
 
ثبت رکورد چین در خرید سویای آمریکا
تاجران اعلام کردند که چین بزرگترین خرید یک روزه سویای آمریکا را در حداقل سه ماه گذشته در روز سه‌شنبه ثبت کرد و امیدی را برای با ارزش‌ترین صادرات کشاورزی ایالات‌متحده پس از اینکه فروش خارج از کشور در برداشت سال ۲۰۲۳ بسیار عقب‌تر از سرعت عادی بود، نشان داد.
 
ژاپن از فضولات دام سوخت موشک تولید می کند
یک شرکت سازنده مواد شیمیایی ژاپنی اعلام کرد در حال مطالعه و کار بر روی یک طرح عملی با هدف تولید سوخت "بیومتان" مایع از فضولات دام است تا از آن به عنوان سوخت موشک جهت پرتاب ماهواره استفاده کند.
 
فیلم رونمایی از محصول جدید صدوراحرار شرق
شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق در نمایشگاه فیدسکپو که در تهران برگزار شده بود اقدام به رونمایی از محصول جدید خود نمود.
 
بهترین گندزدا ها و ضدعفونی کننده سالن های مرغداری را می شناسید؟
بهداشت، نقش عمده ای در هر برنامه موثر کنترل بیماری برای اماکن تولید طیور ایفا می کند.
 
هم افزایی سازمان های کوثر و اتکا برای تنظیم بازار و خدمت به جامعه ایثارگری
تفاهمنامه همکاری میان سازمان های اقتصادی کوثر و اتکا با حضور دکتر ناصر فخاری و دکتر مرتضی اعلمی مدیران عامل این دو سازمان امضاء شد. در این نشست مقرر شد ظرفیت فروشگاه های اتکا برای توزیع محصولات میان جامعه معزز ایثارگران مهیا و تا هفته دولت فروشگاه مرکزی اتکا برای ارائه خدمت به جامعه هدف بنیاد شهید آماده شود.
 
دامپزشکی استان مرکزی نسبت به افزایش کانون‌های تب برفکی هشدار داد
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره‌کل دامپزشکی استان مرکزی، نسبت به افزایش کانون‌های تب برفکی در این استان هشدار داد و گفت: وضعیت بیماری تب برفکی امسال در بین دام‌های استان روند طبیعی داشته و در ماه‌های اخیر تعدادی کانون بیماری مشاهده شده‌ است.
 
دستورالعمل کنترل بیماری های طیور منتشر شد
سرپرست دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، عسل و کرم ابریشم اقدامات بهداشتی لازم در واحدهای پرورشی طیور و مراکز وابسته برای کنترل بیماری ها را اعلام کرد.
 
دامداران بیماری ppr و اکتیما را اشتباه نگیرند
معاون سلامت دامپزشکی ایلام گفت: علائم بیماری های اکتیما و ppr بسیار مشابه است لذا تشخیص و تفکیک این ۲ بیماری فقط توسط دامپزشکان امکان‌پذیر است.
 
فیلم از هشتمین همایش انجمن مرغ مادر گوشتی ایران
هشتمین دوره از همایش های انجمن مرغ مادر گوشتی ایران با حضور اعضا، سخنران ها، اساتید و فعالین حوزه پرورش مرغ مادر گوشتی در بابلسر برگزار گردید
 
ثبت نام در هشتمین همایش مرغ مادر گوشتی ایران
هشتمین دوره همایش مرغ مادر گوشتی ایران در تاریخ های نهم و دهم خرداد ماه 1402 در هتل میزبان بابلسر برگزار می گردد.
 
نمایشگاه viv ترکیه 2023؛ پرداخت 70 درصد هزینه حضور و غرفه داری نمایشگاه به شرکت های دانش بنیان
صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار و گسترش همکاری‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاری‌های فناورانه بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌ viv ترکیه 2023 می نماید.
 
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com