تورم ۵۷ درصدی برای تولیدکنندگان مرغداری
طبق اعلام مرکز آمار، شاخص قیمت تولیدکننده مرغداری های صنعتی کشور در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ معادل ۵۷.۸ درصد افزایش داشته‌ است؛ این شاخص که در تمام فصول سال ۱۴۰۲ افزایشی بوده‌، بیشترین تغییرات را در فصل بهار و کمترین افزایش را در زمستان داشته است.
 
۹۰ درصد جوجه اردیبهشت تولید داخل است
دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه گفت: برآوردها حاکی از آن است که در اردیبهشت ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت بگیرد که ۹۰ درصد آن از محل تولید داخل است.
 
تولید سالانه 86 هزار تخم مرغ در البرز
مدیر کل دامپزشکی استان البرز از تولید سالانه بیش از ۸۶ هزار تخم مرغ در البرز خبر داد.
 
۱۸ واحد دامپروری راکد در استان مرکزی احیا شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۱۸ واحد دامپروری راکد این استان در سال جاری احیا شد.
 
رشد ۱۷.۵ درصدی جوجه‌ریزی در گیلان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در فروردین ماه امسال ۱۳ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.
 
جوجه‌ریزی اولین گله مرغ مادر ایندین ریور
با ورود جوجه‌های اجداد نژاد ایندین ریور به کشور در مهر ماه ۱۴۰۲، اولین جوجه‌ریزی گله مرغ مادر آن در نیمه اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در مجموعه سبزدشت، واحد ابهر، انجام گرفت.
 
تولید مرغ افزایش یافت
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: برخی از مرغداران گوشتی به واسطه اینکه با یک زیان انباشته تولید در یکی دو ماهه اخیر مواجه بودند و نتوانستند مرغ‌ زنده را کیلویی ۵۷ هزار تومان بفروشند و بعضا حتی فروش آنها به ۵۲ هزار تومان هم رسید به قیمت جوجه یکروزه انتقاد دارند. در حالی قیمت جوجه یکروزه گران نیست و متعادل است.
 
تولید بی‌سابقه گوشت مرغ در کشور
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، تولید گوشت مرغ در کشور طی ماه‌های اخیر را بی سابقه دانست و گفت: تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه را با قیمت هر قطعه ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان خریداری می کنند که مبلغ بالایی است.
 
ضرر ۱۳۸۰ میلیارد تومانی به کشتارگاه‌های گلستان
دبیر انجمن تولید کنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ ایران گفت: تفاوت قیمتی مرغ از گلستان تا تهران، حدود هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان در سال به کشتارگاه های ما ضرر می زند.
 
تعداد دام سبک کشور به ۷۱ میلیون راس رسید
تعداد دام سبک کشور در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ بیش از ۷۱ میلیون راس گزارش شد.
 
رتبه دوم استان زنجان در تولید گوشت بوقلمون کشور
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه استان زنجان ۱۰ درصد نیاز کشور به گوشت بوقلمون را تامین می‌کند، گفت: استان زنجان بعد از اصفهان دومین تولید کننده گوشت بوقلمون در کشور است.
 
اصلاح ژنتیکی مرغ راهی برای پایان دادن به معدوم سازی جوجه های نر
محققین اسرائیلی باور دارند که با اصلاح ژنتیکی مرغ ها و به دنیا آمدن جوجه های ماده می توان به کشتار میلیاردها جوجۀ نر پایان داد.
 
بیماری سیاه تاج
در سال های اخیر بروز بیماری سیاه تاج در بریتیش کلمبیا رو به افزایش بوده است. سال گذشته دومین سال متوالی از گزارش موارد سیاه تاج بوده است که به جای گزارش در اوایل تابستان، در ماه مارس گزارشی از این بیماری داده شد و سال 2022 حتی بدتر از آن بود چرا که یک مورد از بیماری در ماه ژانویه و دو مورد دیگر در فوریه گزارش شد.
 
اعلام آمادگی ایران برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و دامداری افغانستان
اعلام آمادگی ایران برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و دامداری افغانستان مدیر عامل جهاد استقلال در وزارت کشاورزی ایران در دیدار با وزیر کشاورزی افغانستان از آمادگی کشورمان برای برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و دامداری افغانستان خبر داد.
 
وام 200 میلیون دلاری ژاپن به ازبکستان برای توسعه صنعت دامپروری
آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (JICA) برای اجرای طرح «توسعه بخش دامپروری در ازبکستان» به این کشور معادل 200 میلیون دلار وام اختصاص می‌دهد.
 
مرغ‌هایی که تخم‌ ضد سرطان می‌گذارند
در جریان دست‌کاری ژنتیکی این مرغ‌ها شکنجه نمی‌شوند و حتی نازپرورده‌تر از حیوانات مزرعه هستند
 
شماره ۲۴ فصلنامه دانش‌ دامپروری ویژه طیور منتشر شد.
جهت مطالعه به لینک زیر مراجعه فرمایید https://zaya.io/oge2h
 
رقابت جدی سویه مرغ آرین با نژادهای خارجی
مهندس نظری جهرمی مدیر عامل شرکت مرغ اجداد دیزباد از موفقیت در فرایند بهبود ضریب تبدیل توسط متخصصین این شرکت خبر داد.
 
در بازدید معاون سازمان دامپزشکی از سپاهان دانه مطرح شد: از تولید با کیفیت و نوآور حمایت می کنیم
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور همراه با تنی چند از مدیران این سازمان و اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، از مجتمع کارخانجات سپاهان دانه بازدید کرد.
 
هشدار دامپزشکی خراسان رضوی به دامداران و مرغداران در پی کاهش دما
با توجه به کاهش دمای هوا و احتمال بروز نوسانات حرارتی در نواحی مختلف خراسان رضوی، اداره کل دامپزشکی استان از کلیه دامدارن و پرورش‌دهندگان طیور خواست نسبت به رعایت توصیه‌های دامپزشکی اقدام کنند تا از بروز بیماری در گله‌های پرورشی جلوگیری شود.
 
هشدار دامپزشکی کرمان برای محافظت از دام‌ ها در مقابل سرما
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان بر لزوم محافظت از دام ها در برابر سرما تاکید کرد.
 
دامداری‌ها بدون گواهی دامپزشکی توقیف می‌شوند
معاون سیاسى، امنیتى و اجتماعى استاندارى البرز از تشکیل جلسه پیشگیرى، کنترل و مقابله با بیمارى تب برفکى خبر داد و گفت: فعالیت دامداری‌های فاقد گواهی دامپزشکی ممنوع است‌.
 
برگزاری نهمین همایش انجمن مرغ مادر گوشتی ایران در فضا و شکل اجرایی متفاوت
براساس تصمیمات هیئت مدیره نهمین همایش انجمن مرغ مادر گوشتی ایران، این همایش در اردیبهشت سال ۱۴۰۳ در قالب و فرم متفاوت و همزمان با اولین نمایشگاه توانمدیهای صنعت مرغ مادر، در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.
 
فیلم از هشتمین همایش انجمن مرغ مادر گوشتی ایران
هشتمین دوره از همایش های انجمن مرغ مادر گوشتی ایران با حضور اعضا، سخنران ها، اساتید و فعالین حوزه پرورش مرغ مادر گوشتی در بابلسر برگزار گردید
 
ثبت نام در هشتمین همایش مرغ مادر گوشتی ایران
هشتمین دوره همایش مرغ مادر گوشتی ایران در تاریخ های نهم و دهم خرداد ماه 1402 در هتل میزبان بابلسر برگزار می گردد.
 
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com